i5 10400F sistemde mavi ekran hataları

dnzsvm

Decapat
Daha fazla  
Neden kaynaklı bilmiyorum dün olan mavi ekran PC'yi kapatırken olmuştu. Onun konusunu dün açtım, şimdi de Valorant'tan çıktığım gibi dondu bilgisayarım. 1 dk boyunca ve mavi ekran verdi. 031921-10656-01.rar

Bugünkü minidump bu klasörde, şimdiden teşekkürler.
  • RX 5500 XT 4 GB
  • i5 10400F
  • 8 GB RAM
  • 600W Frisby kasa.
@Ma'at merhaba, dün siz bakmıştınız mavi ekran hatama. Bugün yine oldu paylaştım bakabilirseniz çok sevinirim. Bilgisayarımı hatasız kullanmak istiyorum artık. Şimdiden çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20210319_174327.jpg
    20210319_174327.jpg
    124,4 KB · Görüntüleme: 49
Memtest hala uygulamadınız mı? XMP kapatıp Memtest86 uygulayın bakalım. 2667MHz'de çalışıyor RAM'ler. Bu da XMP açık demek. RAM ayarlarınızı sıfırlayıp Memtest86 uygulayın. İşlem bitince raporun fotoğrafını paylaşırsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnanın Memtest'i hep kapalı haldeyken kullandım ve 2 ayda 5 kere test etmişimdir. RAM'lerde sıkıntı yok yani buna sizlerde şahit olmuştunuz. Şimdi Windows 10 güncellemesi yapamıyorum ve SFC / scannow a bir şey oldu dün gece SS almıştım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    1.002,4 KB · Görüntüleme: 36
20H2 sürümüne güncelleyin. İndir ve yükleye basınca yapamıyor musunuz?
İşte o gözüken şeye indir diyip duruyorum yeniden hata veriyor. Şimdi de restorehealth yaparken hata verdi. Bildirim gelip duruyor Dil ayarları yapılırken sorun oluştu diye.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    2 MB · Görüntüleme: 35
Sorun işletim sistemi dosyalarında. Ek olarak SSD diskinizde de hata var. SSD değiştirip Windows'u tekrar kurarsanız bu sorundan kurtulursunuz. Sizin de arızalı parçanız SSD'niz anlayacağınız. Hatta aldığınız MEMORY_MANAGEMENT hatası bile sanal bellekten olabilir. En temizi SSD değişimi olacaktır.

Artı -1 Eksi
Sorun işletim sistemi dosyalarında. Ek olarak SSD diskinizde de hata var. SSD değiştirip Windows'u tekrar kurarsanız bu sorundan kurtulursunuz. Sizin de arızalı parçanız SSD'niz anlayacağınız. Hatta aldığınız MEMORY_MANAGEMENT hatası bile sanal bellekten olabilir. En temizi SSD değişimi olacaktır.

Şu an benim bu SSD'yi temiz kurulum yapıp garantiye mi göndermem lazım. İade bu saatten sonra olmaz ki. Ek olarak garantiye yollayıp bir de HDD alayım diyorum düzelir mi? Ekran kartı veya işlemcimde sorun yok diyorsunuz yani öyle mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı