i5 10400F sisteme Hackintosh nasıl kurulur?

canyldrm96

Femtopat
Daha fazla  
RAM
G Skill Ripjaws V red 8 GB 3000 Mhz DDR4 CL16
Ekran kartı
MSI RX 5500 XT 4GB
Anakart
ASUS PRIME H410M-K
İşlemci
Intel i5 10400f
Merhaba, mevcut kullanmış olduğum sistemime macOS Hackintosh kurmak istiyorum. Yardımcı olabilecek biri var mı?
Donanım bilgileri:

İşlemci: Intel i5 10400F.
Ekran kartı: MSI RX 5500 XT 4 GB.
RAM: G.Skill Ripjaws V red 8 GB 3000 MHz DDR4 CL16
Anakart: ASUS H410M-K

İmajı indirip USB'ye BalenaEtcher ile yazdırın, işlem bitince makaledeki EFI'yi indirip USB'nin EFI bölümüne atın, EFI\OC\Configler\Desktop\Intel klasöründen Comet Lake adlı configi EFI\OC'ye atın, adını config.plist olarak değiştirin. Sonra dualboot yapacaksanız diskinizden macOS için bir bölüm ayırın ve herhangi bir formata biçimlendirin. Makaledeki BIOS ayarlarını yapın ve kuruluma geçin, kurulum ekranından disk izlencesini açıp Windows'ta ayırdığınız bölümü bulup seçin ve üstten sile basıp APFS olarak biçimlendirin, geri dönüp macOS'i yükleye basın ve APFS olarak biçimlendirdiğiniz bölümü seçip ilerleyin.
Eğer kurulum ekranı gelmiyor veya siyah ekranda kalıyorsa configinizi metin düzenleyici ile açıp Ctrl+F'e basıp boot-args araması yapın ve argümanlara agdpmod=pikera ekleyip tekrar deneyin.

İmajı indirip USB'ye balenaEtcher ile yazdırın, işlem bitince makaledeki EFI'yi indirip USB'nin EFI bölümüne atın, EFI\OC\Configler\Desktop\Intel klasöründen Comet Lake adlı Config'i EFI\OC'ye atın, adını config.plist olarak değiştirin. Sonra dualboot yapacaksanız diskinizden macOS için bir bölüm ayırın ve herhangi bir formata biçimlendirin. Makaledeki BIOS ayarlarını yapın ve kuruluma geçin, kurulum ekranından Disk İzlencesi'ni açıp Windows'ta ayırdığınız bölümü bulup seçin ve üstten sile basıp APFS olarak biçimlendirin, geri dönüp MacOS'i yükleye basın ve APFS olarak biçimlendirdiğiniz bölümü seçip ilerleyin.
Eğer kurulum ekranı gelmiyor veya siyah ekranda kalıyorsa configinizi metin düzenleyici ile açıp CTRL+F'e basıp boot-args araması yapın ve argümanlara agdpmod=pikera ekleyip tekrar deneyin.

Çok teşekkür ederim. 2 TB SATA Seagate HDD var elimde. Bu HDD'ye kursam bir problem yaşar mıyım acaba?

Hocam HDD'de yavaş olacaktır, illa HDD'ye kuracaksanız Catalina öneririm.

Hocam HDD'de yavaş olacaktır, illa HDD'ye kuracaksanız Catalina öneririm.

Amacım yeni bir MacBook alana kadar iOS Mobile uygulama yapabilmek. Xcode kullanacağım ve bir de müzikle uğraşıyorum Logic Pro X kullanacağım başka bir aktivite yapmayacağım. Yavaş olur mu acaba?

O zaman Catalina'da Xcode vesaire sıkıntı çıkarabilir, Ventura'da da yavaşlıklar olacaktır maalesef. Yine de kurup denemeniz daha iyi olur, belki yavaşlık sizi rahatsız edecek düzeyde olmaz.

O zaman Catalina'da Xcode vesaire sıkıntı çıkarabilir, Ventura'da da yavaşlıklar olacaktır maalesef. Yine de kurup denemeniz daha iyi olur, belki yavaşlık sizi rahatsız edecek düzeyde olmaz.

Çok teşekkür ederim. Daha önce hiç Hackintosh kurulumu yapmadım da Discord'tan yardımcı olma şansınız var mı acaba?

Maalesef özelden yardım yasak, bir sorununuz olursa buradan yeni konu açıp belirtebilirsiniz.

Tamamdır çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim 🙂

Tamamdır çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

Maalesef özelden yardım yasak, bir sorununuz olursa buradan yeni konu açıp belirtebilirsiniz.

Tekrardan merhaba, söylediğiniz gibi BIOS ayarlarını ve Config dosyalarını düzenledim. Flaşı boot etmeye çalışırken beni tekrar BIOS'a atıyor. Ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-02-10 saat 01.14.35.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-02-10 saat 01.14.35.jpg
    115,7 KB · Görüntüleme: 18
  • WhatsApp Görsel 2023-02-10 saat 01.14.29.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-02-10 saat 01.14.29.jpg
    126,4 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı