i5 10400F sisteme Hackintosh nasıl kurulur?

Ya imaj yanlış yazıldı ya da USB ile ilgili bir sorun var, BIOS ayarlarından CSM'yi açıp direkt USB'yi boot etmeyi deneyin.

Ya imaj yanlış yazıldı ya da USB ile ilgili bir sorun var, BIOS ayarlarından CSM'yi açıp direkt USB'yi boot etmeyi deneyin.
USB ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum çünkü daha önce Windows 11 yüklemiştim bu USB'den. CSM'i aktif ettikten sonra Boot ekranında 2 farklı Boot seçeneği çıktı. Üsttekine tıkladığımda tekrar BIOS'a, alttakine tıkladığımda beni ekte gönderdiğim ekrana attı.

USB ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum çünkü daha önce Windows 11 yüklemiştim bu USB'den. CSM'i aktif ettikten sonra Boot ekranında 2 farklı Boot seçeneği çıktı. Üsttekine tıkladığımda tekrar Bios'a, alttakine tıkladığımda beni ekte gönderdiğim ekrana attı.
İmaj dosyasını OpenCore: macOS Ventura 13.1 Intel & AMD Kurulum İmajı buradan indirdim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    137,6 KB · Görüntüleme: 10
  • 2.jpg
    2.jpg
    133,9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o zaman direkt diskte bir EFI bölümü oluşturup oradan boot etmeyi deneyelim. Siz yine Ventura makalesindeki EFI'yi indirip config ayarlarını yapın, EFI bir yerde dursun. Windows'tan disk yönetimini açın ve diskinizden 500 MB bir bölüm ayırın, biçimlendirmeyin öyle kalsın. Sonra CMD'yi açıp aşağıdakileri sırasıyla girin.
Kod:
diskpart
list disk
sel disk X (X yerine 500 MB ayırdığınız diskin numarası)
create part efi size=500
format fs=fat32 quick
assign letter=X (X yerine boşta olan herhangi bir harf)
exit
Daha sonra aşağıdaki linkten Explorer++'ı indirin ve yönetici olarak çalıştırın, harf atadığınız 500 MB'lik EFI bölümünü bulun ve EFI klasörünüzü kopyalayıp içine yapıştırın. Daha sonra USB takılı haldeyken boot menüsüne girin ve EFI partition isimli olanı seçin. (USB ismi olmayan başka bir girdi, sizde EFI partition yerine başka şekilde gözüküyor olabilir)

Hocam o zaman direkt diskte bir EFI bölümü oluşturup oradan boot etmeyi deneyelim. Siz yine Ventura makalesindeki EFI'yi indirip config ayarlarını yapın, EFI bir yerde dursun. Windows'tan disk yönetimini açın ve diskinizden 500 MB bir bölüm ayırın, biçimlendirmeyin öyle kalsın. Sonra CMD'yi açıp aşağıdakileri sırasıyla girin.
Kod:
diskpart
list disk
create part efi size=500
format fs=fat32 quick
exit
Daha sonra aşağıdaki linkten Explorer++'ı indirin ve yönetici olarak çalıştırın, harf atadığınız 500 MB'lik EFI bölümünü bulun ve EFI klasörünüzü kopyalayıp içine yapıştırın. Daha sonra USB takılı haldeyken boot menüsüne girin ve EFI partition isimli olanı seçin. (USB ismi olmayan başka bir girdi, sizde EFI partition yerine başka şekilde gözüküyor olabilir)
CMD ekranında böyle bir hata ile karşılaştım

Kod:
diskpart
list disk
create part efi size=500
format fs=fat32 quick
exit
Şu an USB'den Boot etmeye çalışırken böyle bir hata aldım. Problem nedir acaba?

Şu an boot ekranındayım ama şöyle bir hata ile karşılaşıyorum.

Şu an boot ekranındayım ama şöyle bir hata ile karşılaşıyorum.
Fotoğrafta gözükmemiş ama SS01@14B00000

Hocam o zaman direkt diskte bir EFI bölümü oluşturup oradan boot etmeyi deneyelim. Siz yine Ventura makalesindeki EFI'yi indirip Config ayarlarını yapın, EFI bir yerde dursun. Windows'tan disk yönetimini açın ve diskinizden 500 MB bir bölüm ayırın, biçimlendirmeyin öyle kalsın. Sonra CMD'yi açıp aşağıdakileri sırasıyla girin.
Kod:
diskpart
list disk.
create part efi size=500
format fs=fat32 quick.
exit
Daha sonra aşağıdaki linkten Explorer++'ı indirin ve yönetici olarak çalıştırın, harf atadığınız 500 MB'lik EFI bölümünü bulun ve EFI klasörünüzü kopyalayıp içine yapıştırın. Daha sonra USB takılı haldeyken boot menüsüne girin ve EFI Partition isimli olanı seçin. (USB ismi olmayan başka bir girdi, sizde EFI Partition yerine başka şekilde gözüküyor olabilir)

Son durum şu şekilde yazıları geçiyor geçtikten sonra kurulum başlamıyor siyah ekranda kalıyor. İlk yazdığınız mesajdaki gibi Config'i düzenledim. Agdpmod = pikera yaptım ama hala aynı.

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    174,4 KB · Görüntüleme: 10
  • 3.jpg
    3.jpg
    135,1 KB · Görüntüleme: 9
  • 1.jpg
    1.jpg
    298,4 KB · Görüntüleme: 8
  • 2.jpg
    2.jpg
    181,3 KB · Görüntüleme: 15
  • 5.jpg
    5.jpg
    248,7 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
BIOS sürümün nedir? Sizin BIOS ayarlarında sorun olabilir. Tüm BIOS ayarlarını detaylıca görsel olarak atar mısınız?
Merhabalar, kurulumu tamamladım sonunda. Ancak görüntü kalitesi ile ilgili bir problem var sanırım. Birde kurulum sonrasında hangi ayarları yapmam gerektiğini bilmiyorum. Videoda gösteriyor USB'siz boot etmeyi onuda yaptım ancak bir problem var gibi hissediyorum.

Merhabalar, kurulumu tamamladım sonunda. Ancak görüntü kalitesi ile ilgili bir problem var sanırım. Birde kurulum sonrasında hangi ayarları yapmam gerektiğini bilmiyorum. Videoda gösteriyor USB'siz boot etmeyi onuda yaptım ancak bir problem var gibi hissediyorum.
Birde her yeniden başlattığımda hackintosh'u sürekli yazılarla karşılaşıyorum. Onu nasıl kapatabilirim?

Ben size deneme amaçlı CSM'yi açtırmıştım, onu kapatıp kontrol edebilirsiniz. Bir de kuruluma geçmek için diskten boot ettiniz değil mi?

Birde her yeniden başlattığımda hackintosh'u sürekli yazılarla karşılaşıyorum. Onu nasıl kapatabilirim?
Agdpmod=pikera eklediğiniz yerdeki -v argümanını silin. USB'deki EFI'yi düzenlemeyin, disktekini düzenleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı