i5 10400F sisteme HDD önerisi

Para konusunda sıkıntım yok 1 ya da 2 TB HDD yeter diye düşünüyorum ya da lazım mı HDD? SSD 1 TB Samsung EVO almayı düşünüyorum?
Bütçe tamam.
Beklentiye belirsiz.
Amaç sanırım gündelik işler, oyun falan.

Neyse bunu bir kenara bırakıyorum, ne kadar kullanacağınız önemli. Bana 1 TB SSD yeter derseniz almayın HDD. Yetmez derseniz WD Blue ve Toshiba P300'e bakabilirsiniz.

Oyunlarımı SSD'ye diğer boş şeyleri HDD'ye atmayı düşünüyorum mantıklı mı sizec bu konularda pek bilgili değilim yardımcı olursanız sevinirm <3.

Çok bir fark yaratmiyor diye biliyorum. Benim oyunlar HDD de diğerleri SSD de. Eğer 1TB SSD alacaksanız atabilirsiniz oraya oyunları.

Bütçe tamam.
Beklentiye belirsiz.
Amaç sanırım gündelik işler, oyun falan.

Neyse bunu bir kenara bırakıyorum, ne kadar kullanacağınız önemli. Bana 1 TB SSD yeter derseniz almayın HDD. Yetmez derseniz WD Blue ve Toshiba P300'e bakabilirsiniz.
Bütçesi dışında önemli bir şey yok ki. Gereksiz şeylerle kafa bulandırmayın.

Bütçesi dışında önemli bir şey yok ki.
Nasıl yok? Beklentisi önemli. Neden önemli? Hız konusunu, önbelleğini, benim atacağım HDD'den daha farklı değerlerde istiyor olabilir.

Amaç önemli. Neden önemli? Dosyalarının ek olarak korunmasını istiyorsa, veya iş amaçlı kullanacaksa buna özel üretilmiş korumalı HDD'ler var.

Bunları sorgulamadan öneri yapmayı tercih etmedim. Siz "kafa bulandırdığını" düşünerek edebilirsiniz.

Geri
Yukarı