i5 10400F sisteme takılan RX 470 çalışmıyor

emircannns

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi,
Bir ekran kartı satın aldım. Ekran kartımı sisteme bağlayınca fanları aktif oluyor, bilgisayar stabil şekilde çalışıyor fakat görüntü alamıyorum. Başka bir sistemde ekran kartı görüntü veriyor. Önceki ekran kartımı sorunsuz kullanıyordum( ASUS GT1030). Şu an işlemcim F ibareli olduğu için onboard görüntü de alamıyorum maalesef. Anlayacağınız kalakalmış bulunmaktayım.

Ekran kartım: Sapphire RX 470.
İşlemcim: i5 10400F.
Anakartım: Gigabyte H410M S2H V3.
RAM: XPG 8 GB 3200 MHz DDR4.
PSU: Aerocool VX Plus 400W (12 Volt kanalından 324W)
Monitörüm: Acer 144Hz 1ms (HDMI kablosu ile bağlıyorum.)
Depolama olarak SSD ve HDD kullanmaktayım. Windows 10 şu anda SSD birimine yüklü vaziyette.
Yardımcı olursanız sevinirim... Teşekkürler...
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkarıp BIOS resetleyebilir misiniz? 4. nesil Intel sistemimde NVIDIA ekran kartı ile benzer bir sorun yaşamıştım, anakartın BIOS'unu Update ettikten sonra sorunsuz görüntü alabildim.

BIOS pilini çıkarıp BIOS resetleyebilir misiniz? 4. nesil Intel sistemimde NVIDIA ekran kartı ile benzer bir sorun yaşamıştım, anakartın BIOS'unu Update ettikten sonra sorunsuz görüntü alabildim.
Malesef olmadı. Bilgisayarcıya götürdüm birkaç tane daha ekran kartı denedik görüntü hiç vermiyor.

Klasik ve basit bir yöntem ancak RAM'i çıkarıp bakır kısmını temiz silgi ile silip tekrar dener misiniz? X3440 sistemimde yaşamıştım bu sorunu. Ayrıca CPU_FAN kısmında bulunan soğutucu pinini sistem kapalıyken çıkartıp tekrar takmanızda da fayda var.

Klasik ve basit bir yöntem ancak RAM'i çıkarıp bakır kısmını temiz silgi ile silip tekrar dener misiniz? X3440 sistemimde yaşamıştım bu sorunu. Ayrıca CPU_FAN kısmında bulunan soğutucu pinini sistem kapalıyken çıkartıp tekrar takmanızda da fayda var.
Şu an bilgisayarcıda kasa ancak götürmeden önce rami tak çıkar yapmıştım bir de ek olarak slotları değiştirdim yine olmamıştı. Fan aklıma gelmemişti. Yarın öğle gibi haber verecekler. Zannedersem anakartın bios ayarlarında görüntü aktarma birimi seçme bölümü diye bir yer varmış o noktadan olabilir ya da yeni ekran kartını takarken statik elektrik yaptırdım. Ekran kartı sapasağlam ancak anakarta hangi ekran kartını bağlarsak bağlayalım yeri geldi psu bile değiştirdik görüntü alamadık.
Sorun çözülmezse bir de söylediğinizi yapacağım teşekkürler.

Anakartıma bios güncellemesi yapıldı ve diğer ekran kartları görüntü vermesine rağmen aldığım rx 470 görüntü vermiyor. İade edip yeni bir kart alacağım bu sefer mümkünse bir ofisten deneyerek... Teşekkürler ilginiz için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı