i5 10400F ve RTX 3060 Ti sistem

draenoth

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba geçen hafta açtığım konuda sistem bileşenlerinin uyumu dışında sadece fiyat üzerine yorumlar yapıldı ve beklediğim cevapları alamadım, kafamda hala soru işaretleri var. Ekran kartı stokta göründüğü için yarın almaya gideceğim. Almak istediğim işlemciyi artan fiyatlar üzerine değiştirmek zorunda kaldım. Aklımda tek bir soru var bu sistem 1080P'de darboğaz yapar mı? 2K monitörüm yok ve 2S serisine 4K vereceğime 3060 Ti almak daha mantıklı geliyor. Kullanırken sıkıntı yaşar mıyım eğer yaşayacaksam yerine ne tercih etmeliyim? Şimdiden yardımcı olan, sistem hakkında olumlu olumsuz görüşünü sunan herkese teşekkürler.

Not: Sistemi yarın İtopya mağazasından alacağım.

Dosya Ekleri

• itopya sistem.png
    itopya sistem.png
    56,8 KB · Görüntüleme: 416
Son düzenleyen: Moderatör:
100 TL fazla verip çok daha iyi bir sistem almak isterseniz diye bırakıyorum:

1607925398985.png

Toplam 13.130 TL.

Son düzenleme:
Fiyatlar normalden pahalı. 10400F'i Z490 ana kartla kullanacaksan F/P olarak anlamı kalmıyor. 3600X ve B450M S2H İkilisi böyle bir durumda bana daha mantıklı geliyor ama kendin bilirsin tabi. Ekran kartı da pahalı. Ek olarak soğutucuya ihtiyaç yok.

Merhaba geçen hafta açtığım konuda sistem bileşenlerinin uyumu dışında sadece fiyat üzerine yorumlar yapıldı ve beklediğim cevapları alamadım, kafamda hala soru işaretleri var. Ekran kartı stokta göründüğü için yarın almaya gideceğim. Almak istediğim işlemciyi artan fiyatlar üzerine değiştirmek zorunda kaldım. Aklımda tek bir soru var bu sistem 1080P'de darboğaz yapar mı? 2K monitörüm yok ve 2S serisine 4K vereceğime 3060 Ti almak daha mantıklı geliyor. Kullanırken sıkıntı yaşar mıyım eğer yaşayacaksam yerine ne tercih etmeliyim? Şimdiden yardımcı olan, sistem hakkında olumlu olumsuz görüşünü sunan herkese teşekkürler.

Kasa gereksiz pahalı, anakart gereksiz pahalı, o işlemciyle Z serisi anakartı ne yapacaksın?

Ben sadece internetten yaptığım araştırmalar sonucunda bu sistemi oluşturdum elbette sizlerin yorumları benim bazı şeyleri daha iyi anlamamı sağlıyor.
Overclock yapmayacağım fakat anakart önerilerini araştırdığımda ram frekansı için z490 tercih ettim.
İtopya'da da her istediğimi bulamıyorum bazen ekran kartı olmuyor bazen işlemci bazen güç kaynağı.
13500TL'ye itopya üzerinden 3060Ti'lı daha uygun sistem önerisi varsa incelemek isterim.
Benim öğrenmek istediğim şey oyunlarda düzgün performans alır mıyım, alamaz mıyım alamazsam neden daha çok bunlar üzerinde durmak istiyorum ama konu hep parça fiyatlarına geliyor.
Başka yerde daha uygun fiyata satıldığını biliyorum fakat hayatımda en fazla RAM taktım dolayısıyla bu konuda deneyimli değilim, kasa montajı yapmam söz konusu değil.

Overclock yapmayacağım fakat anakart önerilerini araştırdığımda ram frekansı için z490 tercih ettim.
10400F F/P Odaklı bir işlemci olduğu için Ryzen 5 3600 yerine öneriyoruz çünkü 10400F + H410M 3600 fiyatına geliyor. Z490 Bir ana kart tercih ettiğiniz zaman fiyatı işlemciyle beraber 3000 lirayı aşıyor ve F/P anlamında bir olayı kalmıyor. 3600X + B450 Ana kart ile 2500 civarına kapatırsınız. Kalan parayla depolama yükseltilebilir.
Benim tavsiyem ikisinden birisi olur.

100 TL fazla verip çok daha iyi bir sistem almak isterseniz diye bırakıyorum:

Eki Görüntüle 779427

Toplam 13.130 TL.
SSD değiştirilerek alınabilir mi benim sistem ?
Senin sistemin işlemcisi çok güçlü ve anakart iyi ama 2K İ5 10400 RTX 3070 daha mantıklı bence.

Geri
Yukarı