i5-10400F yerine 10600K almak ne kadar önemli?

Dserthat

Femtopat
Daha fazla  
Oyun testlerine baktığımda yüksek fiyatlı işlemciyle düşük model işlemci arasında 3-5 FPS dışında pek bir fark göremedim.

O halde i5-10400F almak yerine 10600K almanın mantığı nedir? (Oyun için.)
Bir de ben i5-10400F almayı düşünüyorum fiyatından dolayı. RTX 4000 serisi çıkınca o zamanki fiyatlara göre ya RTX 4060 Ti ya da 4070 almayı düşünüyorum.
Sizce i5 10400F mi almalıyım, 10600K ya da daha yüksek modeller mi? (Yeni ekran kartı modelleri çıkana kadar işlemci, RAM vs. alacağım o zaman maddi yük olmasın diye, malum ekran kartı fiyatlarını biliyorsunuz.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
10600K, yanlış bilmiyorsam O.C. canavarı. Technopat'da bulunan bir üye, 10600K'yı 5.1 GHz hıza çıkarabilmişti. Yeni nesil işlemcileri tercih etmek daha akıllıca olur fakat O.C. canavarı bir şey istiyorum derseniz, iyi bir soğutmayla beraber tercih edebilirsiniz.

Sıfırdan sistem mi topluyorsun tam anlamadım ama yeni ekran kartı modelinin çıkmasına fazla kalmadı anakart'ın uyumlu ise ya da alacaksan i5 12400F alsan daha uzun ömürlü olur.
Sıfırdan topluyorum. Ekran kartı hariç diğer parçaları alıp yeni ekran kartı modeli çıkınca onu da ekleyip sistemi tamamlayacağım.

12400F alabilirim daha iyi olacaksa.

Maddi açıdan 4 bin TL'ye kadar işlemci alabilirim. En iyisi hangisiyse oyun için onu alırım. Ona göre de tavsiye verebilirsiniz.
10600K, yanlış bilmiyorsam O.C. canavarı. Technopat'da bulunan bir üye, 10600K'yı 5.1 GHz hıza çıkarabilmişti. Yeni nesil işlemcileri tercih etmek daha akıllıca olur fakat O.C. canavarı bir şey istiyorum derseniz, iyi bir soğutmayla beraber tercih edebilirsiniz.
OC ile ilgili hiçbir bilgim yok. OC yapmayı da düşünmüyorum. Ama OC önemli diyorsanız, fark yaratır diyorsanız OC destekli olandan alabilirim.

Benim baktığım eski modelmiş. Pardon. Yeni nesillerle eski nesil arasında baya performans farkı varmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Dserthat

Ben ekran kartı alırken sıkışmayayım diye işlemciyi ramı kasayı vs taksitle toplu bir şekilde alıp evde bekleteceğim. Şimdi araştırdım 13.nesil işlemci 3.çeyrekte çıkacak deniyor. Sizce beklemeye değer mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı