i5 10600 + B460M PRO vs R5 3600X + B450-A PRO

Kesinlikle ikisi de iyi bir işlemci (10600 ve 3600X). Ben bir fanboy değilim. Ancak i5 9400F'ün bana Ryzen 3600'den daha iyi olduğunu kanıtlayamazsınız. Bende Intel'i çok severim. Ancak AMD bazı konularda Intel'den daha iyi. Bazı konularda ise Intel daha iyi. Fanboy olanlar gibi AMD'nin her şeyini savunmuyorum. Sadece AMD'nin bazı konularda daha iyi olduğunu söylüyorum. Intel zaten çok iyi bir marka. Ancak AMD daha iyi işler yapıyor son zamanlarda. Intel paragöz olmaya başlamıştı. Ancak iki markayı da çok seviyorum. Ve iki markanın iyi ve kötü özellikleri olduğunu belirtiyorum. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Öncelikle i5 9400f işlemciyi önermediğimi az önce yazdığım yazıdan anlayamamanız beni hayrete düşürmüş bulunmakta. Forumda ortak amaç fp olarak bizim gibi tüketici olan arkadaşlara paralarını daha iyi değerlendirebilecekleri şekilde ve içlerine sinecek şekilde, bilimsel veriler ve deneyimler ışığında yardımcı olmaktır.

Öncelikle i5 9400F işlemciyi önermediğimi az önce yazdığım yazıdan anlayamamanız beni hayrete düşürmüş bulunmakta. Forumda ortak amaç FP olarak bizim gibi tüketici olan arkadaşlara paralarını daha iyi değerlendirebilecekleri şekilde ve içlerine sinecek şekilde, bilimsel veriler ve deneyimler ışığında yardımcı olmaktır.

Ben anladım. Ama AMD de çok güzel bir firma bence hakkını vermek lazım.

Peki RAM uyum konusunda bu hazır listeler varken arkadaşımızın bu konudaki maddi zararını ve ürün iade edip yeni ürün al zaman kaybını karşılayacak olanınız var mı?
Sıfır risk mi mantıklı sizin mantıksızlık mı?

Peki RAM uyum konusunda bu hazır listeler varken arkadaşımızın bu konudaki maddi zararını ve ürün iade edip yeni ürün al zaman kaybını karşılayacak olanınız var mı?

Vatan Bilgisayar'ın sitesine bu sistemleri çıkartanlar salak değildir herhalde, uyumsuz RAM koymayacaklardır.
Ayrıca özelleştirme yapılmıyor maalesef :(.

Anlamıyorsunuz ki. "Sıfır risk" diye bir şey olmadığını belirtiyorum. Adamlar o listedeki RAM'leri takmışlar ve çalışmış. O listedekiler denenmiş ve çalışmış RAM'ler.

Hatta bana inanmıyorsanız buyrun. Bu mesajı okuyun.

Ekran Alıntısı.PNG

öncelikle öneri için teşekkür ederim,sistemler şöyle :

Hangisini tavsiye edersiniz?

Kasa ve psu olarak thermaltake daha iyidir gibi geliyor ancak bildiğim kadarıyla daha parçalar gelmeden hemen kasanın iadesini yapıp daha iyi bir şey alabilirsiniz. Bence vatan bilgisayar ile bir görüşün ve her iki sistemde de beğenmediğiniz parçayı iade edin. Psu ve kasa konusunda rüştünü kanıtlamış markaların önerilmesinin sebebi belli bir kalite standartının altında ürün üretmemesi ve uzun ömürlü olmasıdır. Seçim sizin hangisi içinize sindiyse onu tercih edin. Rampage bir psu sistemimde kullanmazdım ama.

Kasa ve PSU olarak Thermaltake daha iyidir gibi geliyor ancak bildiğim kadarıyla daha parçalar gelmeden hemen kasanın iadesini yapıp daha iyi bir şey alabilirsiniz. Bence Vatan Bilgisayar ile bir görüşün ve her iki sistemde de beğenmediğiniz parçayı iade edin. PSU ve kasa konusunda rüştünü kanıtlamış markaların önerilmesinin sebebi belli bir kalite standartının altında ürün üretmemesi ve uzun ömürlü olmasıdır. Seçim sizin hangisi içinize sindiyse onu tercih edin. Rampage bir PSU sistemimde kullanmazdım ama.

Bugün bir arkadaş ile Discord'dan konuştum, Vatan Bilgisayar'dan 3600X olan sistemi almış.
@sweiss
Sıcaklık değerlerinin gayet iyi olduğunu söyledi kendisi.

Rampage PSU kesinlikle kullanmam zaten :D.

Evimin yakınındaki Vatan Bilgisayar şubesinde bu sistemin stokları varmış, gidince bu konuyu konuşacağım.

Anlamıyorsunuz ki. "Sıfır risk" diye bir şey olmadığını belirtiyorum. Adamlar o listedeki RAM'leri takmışlar ve çalışmış. O listedekiler denenmiş ve çalışmış RAM'ler.

Hatta bana inanmıyorsanız buyrun. Bu mesajı okuyun.

Eki Görüntüle 716552
Ben de gidip alın demiyorum:
Bu listelerde bulunan RAM'lerden almak en garanti yol. Ayrıca bu listelerde bazı RAM'lerin tek, bazılarının çift slot, bazılarının da 4 slot desteklendiğini görürsünüz. Eğer 4 slot RAM kullanılacaksa bu listelere bakılmasını şiddetle öneririm.
Bildiğin daha garanti bir yol yada kılavuz varsa eyvallah.
Kafama göre RAM alıp, sonra 4 slot yapınca birsürü sorun yaşadım. Düşük RAM frekansında kalmak, yüksek CL değerleri ve buna bağlı işlemcinin düşük performansı.
Ne diyeydim. Zar atın mı diyeyim?

Ben de gidip alın demiyorum:
Bu listelerde bulunan RAM'lerden almak en garanti yol. Ayrıca bu listelerde bazı RAM'lerin tek, bazılarının çift slot, bazılarının da 4 slot desteklendiğini görürsünüz. Eğer 4 slot RAM kullanılacaksa bu listelere bakılmasını şiddetle öneririm.
Bildiğin daha garanti bir yol yada kılavuz varsa eyvallah.
Kafama göre RAM alıp, sonra 4 slot yapınca birsürü sorun yaşadım. Düşük RAM frekansında kalmak, yüksek CL değerleri ve buna bağlı işlemcinin düşük performansı.
Ne diyeydim. Zar atın mı?
Siz niye hep böyle bir agresifsiniz? Her birisi size cevap yazdığına, tartıştığında hep bir tersliyorsunuz, agresifleşiyorsunuz. Sizi anlayamıyorum. Sakin sakin, insan gibi konuşmak varken neden tersliyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı