i5-10600 Sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Pogostick

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Programı Öğrencisi
Anakart: MSI B460 Torpedo
İşlemci: Intel i5-10600
RAM: 2x8 GB 2666 MHz CL16
Ekran kartı: MSI Ventus RTX2070 GP Edition
SSD: SanDisk 1TB NVMe, Samsung 500GB SATA
minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU rehberini uygulayıp ve ekran kartı sürücüsünü yüklediniz değil mi? Yani ekran kartı sürücüsünü kaldırdın mı?

Hala ekran kartı yüzünden mavi ekran verdiğini görüyorum.

Olay görüntüleyicisi raporunu paylaş.

Ekran kartına OC yaptıysan OC'u geri çek.

OCCT ile ekran kartına 3D testi yap. Sonuçlarını paylaş.

Şu an 466.27 sürücüde kal.
DDU'yu geçtim, temiz yükleme yaptım Windows'a usbden. Aynı hatayı alıyorum 466.27de de
DDU'yu geçtim, temiz yükleme yaptım Windows'a usbden. Aynı hatayı alıyorum 466.27de de
Şu an tekrar temiz yükleme yaptım usbden fakat 466.77 yükledim. Birazdan garantiye almak için DDU kullanmak yerine bir daha temiz yükleme yapıp 466.27 yükleyip, testleri yaparım.

Şu an tekrar temiz yükleme yaptım usbden fakat 466.77 yükledim. Birazdan garantiye almak için DDU kullanmak yerine bir daha temiz yükleme yapıp 466.27 yükleyip, testleri yaparım.
OCCT 3D sırasında 7.30 dakikayı biraz geçtiğinde mavi ekran verdi.
minidump
Yönetim Olayları
Windows Günlükleri-Sistem
Ekran kartında herhangi bir OC veya undervolt işlemi yok bu arada.
OCCT 3D açıkken bir yandan termal değerlere baktım, 70 derece bile görmedi.

OCCT 3D sırasında 7.30 dakikayı biraz geçtiğinde mavi ekran verdi.
minidump
Yönetim Olayları
Windows Günlükleri-Sistem
Ekran kartında herhangi bir OC veya undervolt işlemi yok bu arada.
OCCT 3D açıkken bir yandan termal değerlere baktım, 70 derece bile görmedi.
@283156 hocam sorun ne ile ilgili bulup bir an önce ona göre aksiyon alsam iyi olacak.

Son düzenleme:
OCCT testi sırasındayken mavi ekran vermesi ekran kartının arızalı olmasında beni şüphelendirdi.

Ekran kartı yüzünden mavi ekran almışsınız. Aklıma başka bir yöntem veya test gelirse size belirtirim. Şu anlık gelmedi.

Son düzenleme:
OCCT testi sırasındayken mavi ekran vermesi ekran kartının arızalı olmasında beni şüphelendirdi.

Ekran kartı yüzüne mavi ekran almışsınız. Aklıma başka bir yöntem veya test gelirse size belirtirim. Şu anlık gelmedi.
PSU'da sorun olabilir mi? Parçaların hepsi garantili, şu an ne yapmalıyım sizce?
PSU'da sorun olabilir mi? Parçaların hepsi garantili, şu an ne yapmalıyım sizce?
Sorunun hangi parçada olduğunu bilirsem, Vatan Bilgisayar'a götürür destek isterim.

Sorun ekran kartı gözüküyor.

Güç kaynağın nedir? Sorunlu bir model mi?
XIGMATEK COCKPIT MESH PANEL 4x120mm FANLI X-POWER 700W 80PLUS MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu kasa ile birlikte gelen PSU'yu kullanıyorum.
Ekran kartımda daha önceden coil whine sorunu vardı. Bunu da prizimde topraklama olmamasına bağlıyordum, çünkü topraklamalı bir prizde denemiştim Vatan Bilgisayar'da. Ama bir sorunu yoktu.

Güç kaynağı aşırı kalitesiz değil.

Şu an Windows 10 temiz kurulum ve ekran kartı sürücüsünü güncelledin değil mi? Başka mavi ekran aldınız mı acaba?

Sorun konu başından beri belirttiğim gibi ekran kartı gözüküyor.

Güç kaynağı aşırı kalitesiz değil.

Şu an Windows 10 temiz kurulum ve ekran kartı sürücüsünü güncelledin değil mi? Başka mavi ekran aldınız mı acaba?

Sorun konu başından beri belirttiğim gibi ekran kartı gözüküyor.
Windows 10 temiz kurulum yaptım; chipset sürücünü, ethernet sürücüsünü, ses kartı sürücüsünü, 466.27 ekran kartı sürücüsünü elimle kurdum.
Windows 10 temizlik kurulum yaptım, chipset sürücünü, ethernet sürücüsünü, ses kartı sürücüsünü, 466.27 ekran kartı sürücüsünü elimle kurdum.
Çarşamba günü falan Vatan Bilgisayar'a gidip, ekran kartını başka sistemde test etmeleri için rica edeceğim. Akabinde ekran kartını servise vereceğim. PSU yetersiz güç mü veriyor, ya da başka bir şey mi var demiştim de; başka sistemde test yapılırsa anlarız bence.
Ek olarak, Vatan Bilgisayar'da bir test sistemi var diyelim. Ama işlemcisi benim ekran kartım için düşük olsun. OCCT 3D testi yine de sağlıklı sonuç verir mi?
@283156

Son düzenleme:
Windows 10 temiz kurulum yaptım; chipset sürücünü, ethernet sürücüsünü, ses kartı sürücüsünü, 466.27 ekran kartı sürücüsünü elimle kurdum.
Bunları yaptığınız halde mavi ekran alıyorsanız sorunun donanımsal olma şansı var.

Ek olarak, Vatan Bilgisayar'da bir test sistemi var diyelim. Ama işlemcisi benim ekran kartım için düşük olsun. OCCT 3D testi yine de sağlıklı sonuç verir mi?
Bilemiyorum. Orada bence iyi bir işlemci kullanıyorlardır.

PSU yetersiz güç mü veriyor,
700W gayet yeterli gözüküyor.

Bunları yaptığınız halde mavi ekran alıyorsanız sorunun donanımsal olma şansı var.

Bilemiyorum. Orada bence iyi bir işlemci kullanıyorlardır.

700W gayet yeterli gözüküyor.
PSU bozuk olsa farklı hatalar ile karşılaşırdım değil mi?

Geri
Yukarı