i5 10600 ve RTX 2070S darboğazını önlemek için neler yapılabilir?

Phospholipid

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba,
Ben i5 10600 işlemci ve MSI RTX 2070 Super Gaming Trio ekran kartını almak istiyorum. Eğer bu iki parça arasındaki darboğazı, eğer olursa, nasıl önleyebilirim? 1080P’de oynayacağım. Mesela oyunlardaki bütün ayarları en üste çekmek, RTX ve DLSS açmak işe yarar mı?

Olacağını nereden çıkardınız İ5 10600 6 çekirdek 12 izlek bir işlemci rahatlıkla besleyecektir.

Darboğazın d'si olmaz o işlemciyle, rahat olun 🙂.
Ben de sizin gibi düşünüyordum ama dünkü açtığım konuda i5 10600K almam gerektiğini, i5 10600 yetmeyebilir dediler o yüzden bütün gece bunu kafaya taktım.

Ben o arkadaşa gereken cevabı verdim dün, 4C/4T bir işlemci zannediyor o 10600'ü. Kendi i5 6500'ünden örnek vs vermişti hatta. Bakmayın, dinlemeyin, aldırış etmeyin o tarz cümlelere.

i5-10600 ile RTX 2070 Super darboğaz yapmaz. Yanlış bilgilendirme yapmış o kişi. i5-10600K' nın i5-10600 ile tek farkı unlocked (çarpan kilidi açık(Z serisi anakart ile overclock yani hız aşırtmaya müsait olması.)) overclock (hız aşırtmaya) uygun olmasıdır.

Bütçe sıkıntısı yok ve genellikle 1080p oyunculuk için tercih edilecekse Intel alsın derim. 2070 Super + 10600 alabilecek kapasiteye sahip anlaşılan bu arkadaş, bu noktada kullanım amacı doğrultusunda, workstation bazı dahilinde işlevsel dinamik, efektif hız ve performansı sonuna kadar hissetmek istediği özel render/edit/tasarım/encode/sıkıştırma modülasyonlarının kullanıldığı program/yazılımları da yoğunlukta kullanacaksa Ryzen sınıfı işlemciler de değerlendirilebilir elbette ancak konu işlemci veya sistem önerisi olmadığı için net bütçesini vs sormaya da pek gerek duymuyorum. Bununla ilgili olarak bilgisayar toplama kategorisine konu açsın, gelecek öneriler ışığında kafasına ne yatıyorsa onu tercih etsin.

Geri
Yukarı