i5 10600KF ve RTX 3060 Ti sistemde darboğaz mı var?

U am noob

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda anlayamadığım bir sıkıntı var. Spider-Man Remastered cracklı indirdim ultraya çektim oyunu ortalama 25 FPS alıyordum dedi ki muhtemelen oyun cracklı ya da PlayStation oyunudur diye başka oyunlarda da denedim aynı FPS düşük değil ama daha yüksek FPS vermeli bence civarı World of Tanks açtım ultrada 80-130 arası FPS veriyordu bir de ben oyunu 1360x768 ekrandan oynuyorum daha çok FPS vermesi gerekmiyor mu? Darboğaz diye düşünüyordum oyun oynarken işlemci %100 kullanılmıyor ekran kartı da %100 kullanılmıyor ikisinin kullanımı da %40 civarı. V-Sync mi açık diye en az 10 kez kontrol etmişimdir aynı şey ETS de de oluyor 3-4 oyun var zaten hepsinde böyle. 3 kez format attım Windows 11 kullanıyorum 0 format Windows'un kendi sitesi ve sürücü kurmayı biliyorum ve eski 3-4 tane sürücüde denedim sonuç aynı. Parçalar sahte mi diye kontrol ettim düzgün sonuçlar veriyorlar GPU Z OC programlarından falan. Acaba RAM darboğazı mı çok ayrıntılı bilmiyorum RAM darboğazını ama FPS'yi düşürmediğini onun yerine drop falan olur diye düşünüyorum. NVIDIA Denetim Masası ayarlarıyla da oynadım bir şey değişmedi. Yaptığım testlerde de sıcaklıklar normal gözüküyordu acaba anakartı mı sıkıntı çıkarıyor bilmiyorum. Bir de az kaldı söveceğim şu klavyeye bir şey yazıyorum konudan bağımsız olacak kullandığım klavyede mesela b tuşuna basıyorum bbbb yazıyor kablosuz klavye diye normal olduğunu düşünüyorum eminim bunu yaşayanınız vardır. Yoksa klavye mi dandik anlamadım. Klavye dandikse Teknosa'dan klavye almayın hepsi çöp. Oyundayken performans izleyici açıp resim attım ayrıca stüdyo driveri midir nedir onu da kurup denedim sonuç aynı.
Parçalarım:
-i5 10600KF-
-RTX 3060 Ti-
-Oloy 3000 MHz 8 GB RAM (XMP açık i5'ten dolayı 2666 MHz veriyor galiba)
-MSI B460M A Pro anakart-

bişey.png

-Thosiba M.2 SSD-
-Samsung EVO 860 SSD-
-1 TB HDD var markasını çok bilmiyorum-

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı