i5 10600KF ve RX 6700XT sistemde darboğaz oluyor

MelihQ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Genel olarak diğer oyunlarda da darboğaz sorunu yaşıyorum Battlefield 2042'de 60-80 arası GPU kullanımı (50'lere kadar düştüğü de oluyor.), görselde göreceğiniz üzere New World'de aşırı bir darboğaz mevcut (%15'lere kadar düştüğü de oluyor). Aşağıya linkini bıraktığım sitelerden test yaptığımda çok ufak bir darboğaz olacağını söylüyor fakat durum öyle değil. Radeon ayarlarında çözüm bulabileceğim bir şey var mı? Ekran kartım mı arızalıdır? Ne yapmam gerekiyor? RAM'lerim 2133 MHz, darboğaza etki eden o mudur? Şimdiden teşekkürler.

Testler:

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 30
Merhaba arkadaşlar. Genel olarak diğer oyunlarda da darboğaz sorunu yaşıyorum Battlefield 2042'de 60-80 arası GPU kullanımı (50'lere kadar düştüğü de oluyor.), görselde göreceğiniz üzere New World'de aşırı bir darboğaz mevcut (%15'lere kadar düştüğü de oluyor). Aşağıya linkini bıraktığım sitelerden test yaptığımda çok ufak bir darboğaz olacağını söylüyor fakat durum öyle değil. Radeon ayarlarında çözüm bulabileceğim bir şey var mı? Ekran kartım mı arızalıdır? Ne yapmam gerekiyor? RAM'lerim 2133 MHz, darboğaza etki eden o mudur? Şimdiden teşekkürler.

Testler:

Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz.

Ram etkisi olur bu sisteme en azından 3000 MHz veya 3200 MHZ daha iyi olur. Ama değişecek değer çok çok 10 FPS.
FPS değil de ekran kartı kullanımını yükseltmek istiyorum, %20'lere düştüğünde ani drop giriyor.

GPU bile 40'larda çalışıyor SS e göre, yani işlemciye yük binmemesi normal. Oyunlarda illa CPU mu çalışsın istiyorsunuz anlamadım.
GPU çalışsın istiyorum sorun orda zaten. 40'larda olması normal değil.

Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz.
1920/1080P

Geri
Yukarı