i5 11300H RTX 3050 sistem Valorant'ta FPS düşüşü oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Deniz Gemici

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX3050 laptop GPU
İşlemci
İ5 11300H
Bu aralar Valorant'ta FPS sorunları yaşıyorum. Genel bir durum mudur ani düşmeler takılmalar vs?

11400H ile 110-130 FPS alıyorum hocam 3-4 saat oynadım diyelim 1-2 kere çok nadir 70 FPS'leri görüyorum ama ben 8x1GB RAM ile çok nadir drop yiyorum 16 GB RAM ile biraz anormal olabilir sizin durum.

FPS yüksek 170 160 130 arası geziyor bazen monitör 165 Hz olduğu için belirli bir FPS altına düşünce kasıyor gibi oluyor.

İşlemci ısı değerlerini kontrol ettin mi?
PC de ısınma yok.

Bende bu bilgisayar üreten firmaları cidden anlamıyorum madem bu bilgisayar 165 FPS altı FPS verecek neden 165 Hz bir monitör koyuyorsun ki?

3A oyunlar için katılmazdim dediğinize ama 120, 144, 165 Hzli bir bilgisayarin Valorant, LoL gibi oyunlarda Hz'den daha düşük FPS vermeleri evet kötü aynı sorundan bende muzdaribim ama o kadar da rahatsız etmiyor

Bende bu bilgisayar üreten firmaları cidden anlamıyorum madem bu bilgisayar 165 FPS altı FPS verecek neden 165 Hz bir monitör koyuyorsun ki?

Arkadaşlar sizin sorunu anlayamamış belli :D adam diyor ki sistemim Valorant'a göre çok çok iyi olmasına rağmen neden FPS düşmesi yiyorum veya Hz düşüklüğü kasma hissiyatı yaşıyorum sistemim iyi diyor oysaki :D kral HP Pavilion laptopum var i5'i bırak i7 11370h var 3050 Ti var 8+8 toplam 16 GB RAM var bende bile dediğin olay yaşanıyor ısı dereceleri de gayet iyi olmasına rağmen.

3A oyunlar için katılmazdim dediğinize ama 120, 144, 165 hzli bir bilgisayarin Valorant, LoL gibi oyunlarda Hz'den daha düşük FPS vermeleri evet kötü aynı sorundan bende muzdaribim ama o kadar da rahatsız etmiyor.

Hikaye modlu oyunlar olsun bunlarda bir sıkıntı yok Online oyunda olması rahatsız ediyor edici.

Arkadaşlar sizin sorunu anlayamamış belli :D adam diyor ki sistemim Valorant'a göre çok çok iyi olmasına rağmen neden FPS düşmesi yiyorum veya Hz düşüklüğü kasma hissiyatı yaşıyorum sistemim iyi diyor oysaki :D kral HP Pavilion laptopum var i5'i bırak i7 11370h var 3050 Ti var 8+8 toplam 16 GB RAM var bende bile dediğin olay yaşanıyor ısı dereceleri de gayet iyi olmasına rağmen.

Tamam dostum en iyi bilgisayar sende 2 ay sonra pavvilion notebook kasası patladı diye forumlarda gezme :D

Hikaye modlu oyunlar olsun bunlarda bir sıkıntı yok Online oyunda olması rahatsız ediyor edici.

Tamam dostum en iyi bilgisayar sende 2 ay sonra pavvilion notebook kasası patladı diye forumlarda gezme :D

Bu nasıl bir beyin nasıl bir düşünme şeklidir ya rabbi :D insanlar senin sorununu anlayamamış diye sana taraf çıkıp destek oluyorum senin kalkıp yazdığın şeylere bak reva mı bu? Bu arada marka modelini çok merak ettim :D

Geri
Yukarı