i5 11300h vs R5 5600h laptop

O kısımda var :D 4 GB VRAM sağ olsun.
4 GB VRAM'den dolayı değil de genel olarak güçsüz bence. Yani şu benchmark videolarındaki değerler doğruysa daha kötü işlemcimle daha fazla FPS alıyorum GTX 980 ile 😄
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu başlığını hatalı açmışım 1 saat cezam vardı ondan yazamadım. Herkese fikirleri ve desteği icin teşekkür ederim. Bu paralara bu sistem mantıksız mı o zaman 12k ya 1650 li mi tercih edeyim cok fark olmayacaksa

Konu başlığını hatalı açmışım 1 saat cezam vardı ondan yazamadım. Herkese fikirleri ve desteği icin teşekkür ederim. Bu paralara bu sistem mantıksız mı o zaman 12K ya 1650'li mi tercih edeyim cok fark olmayacaksa.

1650'yle farkı çok hocam, hem kas gücü hem DLSS farkıyla.

Konu başlığını hatalı açmışım 1 saat cezam vardı ondan yazamadım. Herkese fikirleri ve desteği icin teşekkür ederim. Bu paralara bu sistem mantıksız mı o zaman 12K ya 1650'li mi tercih edeyim cok fark olmayacaksa.

Bütçeniz 3050ye yetiyorsa asla 1650'ye bakmayın. Lenovo ekran ve malzeme kalitesi olarak çok daha iyidir.

Mesela bende şu an bu var.
Medium ve hıgh ayarlarda oynayamadığım oyun yok.
Cyberpunk 2077 de DLSS açık 60-70 arası FPS alıyorum 3050 fiyat pergormanstır. Maddiyat varsa 3060 yoksa 3050 ama 1650 çok çok geride.

Bütçeniz 3050ye yetiyorsa asla 1650'ye bakmayın. Lenovo ekran ve malzeme kalitesi olarak çok daha iyidir.
Bende oyle dusunuyorum lenovoya aklımın gitmesi hem kalitesi hem acerde servise gondermek gerekiyor ram yukseltmek için. Müzik isiylede uğraşıyorum 1 tb hdd lazim olabilir bana. Ama 1130h canımı sıkıyor biraz yine iki arada bir derede kaldım :D

Birde 512 ssd vd 256 ssd arasinda hız olarak fark olur mu yani 1 tb hdd+ 256 ssd, 512 ssd den her türlü iyi midir

Bende oyle dusunuyorum Lenovo'ya aklımın gitmesi hem kalitesi hem Acer'de servise gondermek gerekiyor RAM yukseltmek için. Müzik isiylede uğraşıyorum 1 TB HDD lazim olabilir bana. Ama 1130h canımı sıkıyor biraz yine iki arada bir derede kaldım :D

11300h günlük işleri görür, oyun oynatır, render işi yaparsanız 6 çekirdekli işlemcilere kıyasla biraz daha fazla bekletir. ryzen 5 dakika render alıyorsa 11300h 8 dakikada alır Onun dışında sorunsuz.
Ben 10200h kullanıyorum 11300h ile ikisi arasında performans olarak dağlar denizler var ama pek bir sorun yaşamıyorum.

Oyun performansi olarak gayet yeterli ve yerinde işlemci bu arada, 5600h a yakin oyun performansi var arkadaşın dediği gibi render vbde sorun çıkartır sadece.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı