i5 1135G7 CPU ısınınca 0.6 GHz oluyor

Ardaunlu2

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. İşlemcim kendi kendine random zamanlarda (çoğunlukla 70 dereceye ulaştığında ) hız kesiyor ve frekans değerini 0.58-0.6 GHz'ye sabitliyor. Yaklaşık 5 6 saniye ardından normal hızına çıkıyor ve haliyle böyle bir düşüş oyunlarda kilitlenmeye, kasmaya sebep oluyor. Düzgün oyun oynayamamaya başladım, yardım edebilir misiniz?

işlemci.png

1635175724616.png

unknown.png

Son düzenleme:
Isındığından dolayı düşürdüğünü sanmıyorum. İşlemcinizin max. sıcaklığı 100 C
genelde hep 70 dereceye ulaştıgında yapıyor
Hocam bd prochotun tikini kaldırınca düzelmesi lazım.
Kaldırılı hocam malesef işe yaramıyor
Termal macun sürülü mü? GHz düşürüyor soğutması için bu yüzden de performans da düşüşler oluyor.
cihaz 10 gün once alındı ve bence 70 derece yüksek bi sıcaklık değil konu başlıgını moderatörler değiştirmiş ancak sıcaklıktan oldugunu düşünmüyorum

Merhaba. İşlemcim kendi kendine random zamanlarda (çoğunlukla 70 dereceye ulaştığında ) hız kesiyor ve frekans değerini 0.58-0.6 GHz'ye sabitliyor. Yaklaşık 5 6 saniye ardından normal hızına çıkıyor ve haliyle böyle bir düşüş oyunlarda kilitlenmeye, kasmaya sebep oluyor. Düzgün oyun oynayamamaya başladım, yardım edebilir misiniz?

Eki Görüntüle 1198303

Eki Görüntüle 1198304

Eki Görüntüle 1198306
ThrottleStop indirin TechPowerUp'un sitesinden. Ardından RAR'dan çıkartın. Sonrasında ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun çözülecektir. Kolay gelsin.
@erengore belki yardım edebilir.
Teşekkürler.

ThrottleStop indirin TechPowerUp'un sitesinden. Ardından RAR'dan çıkartın. Sonrasında ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun çözülecektir. Kolay gelsin.

Teşekkürler.
BD PROCHOT tikini geri işaretleyin çünkü o tehlikeyi önleyen bir ayar işlemcinizin üretici tarafından belirlediği maks sıcaklık limitini kaldırıyor. İkinci olarak speed shift epp ayarını açıp 0 veya 12'nin katlarında bir değer deneyin. Maks 36 olsun. Onun dışında FIVR ayarından işlemcinizin frekanslarını biraz düşürebilirsiniz. Maks 4.00 Ghz çalışıyorsa 3.6'ya sabitleyin 0.4mhz değerini oyunlarda hissetmezsiniz. Bataryaya tıklayıp en yüksek performansa alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı