i5 1135G7 CPU ısınınca 0.6 GHz oluyor

Ardaunlu2

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. İşlemcim kendi kendine random zamanlarda (çoğunlukla 70 dereceye ulaştığında ) hız kesiyor ve frekans değerini 0.58-0.6 GHz'ye sabitliyor. Yaklaşık 5 6 saniye ardından normal hızına çıkıyor ve haliyle böyle bir düşüş oyunlarda kilitlenmeye, kasmaya sebep oluyor. Düzgün oyun oynayamamaya başladım, yardım edebilir misiniz?

işlemci.png

1635175724616.png

unknown.png

Son düzenleme:
hocam peki valorant va oynuyorsun sanırım çok kasma yapıyor mu
hayır şaşırtıcı biçimde valorantta hiçbirşey olmuyor
28 ve 64 yazan turbo güç limitinin yanında Lock kutusu var. Onu tikler misin?
dediğinizi yaptım 85 lere kadar geldi sıcaklık ve güç kısmadı. Turboyu kapattım şuan 65-80 derece arasında akıcı bir şekilde oyun oynayabiliyorum teşekkürler.

Son düzenleme:

dediğinizi yaptım 85 lere kadar geldi sıcaklık ve güç kısmadı. Turboyu kapattım şuan 65-80 derece arasında akıcı bir şekilde oyun oynayabiliyorum teşekkürler.
85 dereceler sorun değil. Açık tutabilirsiniz.

Çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

Sisteminizdeki bir modül 1.limitleri gizlice değiştiriyormuş. Bu yüzden hatayı bir türlü anlayamadık başta. Normalde 2.yi değiştirirler çünkü.

Sorunun çözülmesi daha çok yüreğime su serpti mecburen bende bu bilgisayarı alacağım gibi bütçeme en uygun bu. Fakat casper hakkında okuduklarım malesef beni dehşete düşürüyor hocam :D anlık drop girmesi vs.. Ben bilgisayarda FM Valo vs oynayacaşım onun dışında günlük işleri halledeceğim siz bir kullanıcı olarak öneriyormusunuz yoksa üzerine biraz daha koy farklı markalara mı bak diyorsunuz merak ettim pek kullanıcı yorumu yok çünkü.

Sorunun çözülmesi daha çok yüreğime su serpti mecburen bende bu bilgisayarı alacağım gibi bütçeme en uygun bu. Fakat casper hakkında okuduklarım malesef beni dehşete düşürüyor hocam :D anlık drop girmesi vs.. Ben bilgisayarda FM Valo vs oynayacaşım onun dışında günlük işleri halledeceğim siz bir kullanıcı olarak öneriyormusunuz yoksa üzerine biraz daha koy farklı markalara mı bak diyorsunuz merak ettim pek kullanıcı yorumu yok çünkü.
laptop benim beklentilerimi karşılıyor. açıkcası universite olduğundan cok oyun oynama fırsatım olmadı günde 2 3 saat max oynuyorum ve bana yetiyor bileşenler güzel. cok uzun süreli oyun oynamayı düşünüyorsanız biraz daha biriktirin ve gaming laptop bakın diyeceğimde beklediğiniz sürede kur artarsa ayrı sıkıntı :)

laptop benim beklentilerimi karşılıyor. açıkcası universite olduğundan cok oyun oynama fırsatım olmadı günde 2 3 saat max oynuyorum ve bana yetiyor bileşenler güzel. cok uzun süreli oyun oynamayı düşünüyorsanız biraz daha biriktirin ve gaming laptop bakın diyeceğimde beklediğiniz sürede kur artarsa ayrı sıkıntı :)
hocam benim oynadığım oyunda o civar yani daha çok tez yazmak için almak zorundayım almışken arada oyunda oynarım heralde :D ama ben aaa oyunlar oynamıyorum oynayacağım maks oyun valorant o da ayda yılda bir ama genelde fm oynayacağım.

zaten bunu bu fiyata alamazsam 4-5 güne 7.5 k olur :D

Yeni konular

Geri
Yukarı