i5-1135G7 dizüstü bilgisayar Turbo Boost açıkken ısınıyor

Isılar normal. Şu konuda önerdiğim yöntemler ile uygulamaların bindirdiği yükü azalt.

Ayrıca ısıyı daha rahat atması için dizüstü yükseltici satın alın.

Rekabetçi oyunlar hariç oyunlarda V-Sync açarak kullanın. Sabit FPS ısınma oranlarını azaltacaktır. Güncel rekabetçi oyunlarda da, V-Sync açarak fare gecikmesi yaşamadığınız oyunlar var. Bağlantıda önerdiğim NVIDIA ayarı ve ölçeklendirme ayarı da bu gecikmeyi azaltan ayarlar. Bazı oyunlarda test edebilirsin.

Opera yerine Edge kullanmanı öneririm. Kaynak tüketimi daha iyi. Dizüstü bilgisayarlarda Brave, Firefox, Opera gibi dengesiz tarayıcılar kullanmanızı önermem.

Dizüstü bilgisayarların bileşenleri ne olursa olsun. Normal bir masaüstü gibi kullanmamanız gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden kullandığınız uygulamaların, basit ve performanslı alternatiflerini kullanın.

Hocam genelde hikayeli Single-Player oyunlar oynuyorum ve V-Sync açık tutuyorum. Oyun oynarken Opera vb. kapatıyorum zaten. Normal kullanımda Turbo Boost açıkken 70 dereceyi geçmiyor. Sadece oyun oynarken 85-90 derece oluyor. RAM kullanımını azaltma konusuna bakacağım ama. Bilgisayar boştayken 5-5.5 GB RAM kullanıyor.

Geri
Yukarı