i5-1135G7 sistemde mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

brkbskc

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
İris xe
İşlemci
i5-1135G7

Minidump dosyam ektedir. Bu dosya içinde nisan ayından beri aldığım mavi ekranlar var. 1 yıldır PC bende. Vostro 3500 model Dell notebook. i5 1135 işlemci iris Xe ekran kartı var.
Bir türlü çözemiyorum mavi ekranı.
Devamlı şekilde mini dosyasında aldığım hata "nt_wrong_symbols.sys" ekranda çıkan mavi ekranda ise "VIDEO_TDR_FAILURE igdkmd64.sys" bir de 0x116 VIDEO_TDR_FAILURE yazıyor. Tüm ortak noktalar bunlar.
Format denedim.
DDU ile ekran kartını güvenli modda birçok kez kaldırdım yükledim.
BIOS dahil tüm sürücüler güncel.
BIOS'u sıfırladım.
Memtest 86 ile tüm testleri 0 hata ile geçti.
Bilgisayarım Memory testinde de 0 hata.
BIOS'un içinde bulunan donanım testlerinde hard diskten ekran kartına SSD'ye kadar hepsinde 0 hata. Detaylı tarama şeklinde yaptım onda da 0 hata.
Bir kez masaüstünde PC açıldıktan sonra dondu. Onun dışında Chrome Opera fark etmeksizin çok fazla sekme açtığımda, görsel bir şeylere baktığımda karşılaştım.
Sıcaklık değerlerim maksimum 65 bilemedin 70 olsun o sırada.
Bugüne kadar bu forumda aldığım tüm yardımları önerileri uyguladım. En son sanal belleği de kapattım.
Elektrik akım korumalı prizle kullanıyorum PC'yi.

Artık aklıma hiçbir şey gelmiyor. VIDEO_TDR_FAILURE igdkmd64.sys ve nt_wrong_symbols.sys olarak arattım Google'da yerli yabancı forumlarda yazılanları uygulamaya çalıştım ama nafile.

Sanırım sorun neyse burada yatıyor;

Process_name: ntoskrnl.wrong.symbols.exe

Image_name: ntoskrnl.wrong.symbols.exe

Module_name: Nt_wrong_symbols.

Symbol_name: Nt_wrong_symbols! DFEA50381046000.

Programda "lm" kodunu girerek sıkıntı yapabilecek programlara da baktım kaldırdım.

Servise yollasam adam testleri yapacak donanımsal bir şey yok deyip gönderecek. Ki bu kadar donanım testi yaptım tek hata yok tüm donanımda.

Tüm mavi ekran hatalarımı attım buraya çözüm için önerilere oldukça ihtiyacım var.

Garip olan ilk 4 5 ay hiçbir sorun yaşamadım mavi ekran anlamında. Nisandan bu yana her ay mutlaka yaşadım bunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın.

En güncel beta olmayan ekran kartı sürücüsünü yükleyin.

Memtest86 bellek testi yapın.

Sonucu yaptıktan sonra paylaşın.
hiç bir hata almadım tekrardan yaptım. 4 aşamada 13 er test yaptı hepsinde sıfır hata verdi. Yeni windows ile deneyeceğim bakalım.

mesela windowsta grafik ayarlarında gpu donanım hızlandırma gibi birşey varmış ama o ayar bende açık değil onunla ilgisi olabilir ?

visiual c++ eksik yüklüydü 2019 a kadar yüklüydü k-lite codec ve nvidia psx gibi şeyler yüklü değildi. Bu tür yazılım eksiklikleri yapabilir mi ?

Donanım testlerini 10 larca kez yaptım artık

dellin biosunda tüm donanım tarama
mem86 ile 5 kez falan mem tarama
ssd sağlığını ölçen kontrol eden programlar ile tarama
ekran kartı stres testi hatta youtube da 4k videolar açtım oynattım takılma bile yok

Nisandan önce hiç sorun yoktu. Dediğim gibi bu sorunu internet tarayıcılardayken yaşadım sadece 1 kezde pc açılırken masa üstünde takıldı kaldı tam o sırada intel power gadget açmıştım sıcaklıklara bakmak için orda kitlenmişti.

Servise versem donanım temiz diyecekler yapılabilecek tüm donanım programlarını kullandım. Bakalım artık yeni windowsla deneyeceğim.

Geri
Yukarı