i5-11400 ısınıyor

Başlamışlar yine firmalardan çok reklam yapmaya. Kardeşim ya termal macunun oranında, sürülüşünde bir sorun var ya da soğutucuyu doğru takamamışsın ya da kasa havalandırman sıkıntılı. Başka bir izahı yok normal değil bu değer.

Başlamışlar yine firmalardan çok reklam yapmaya. Kardeşim ya termal macunun oranında, sürülüşünde bir sorun var ya da soğutucuyu doğru takamamışsın ya da kasa havalandırman sıkıntılı. Başka bir izahı yok normal değil bu değer.

Hocam hepsi de normal özellikle baktım fanına hiçbir sıkıntısı yok dün geldi daha İtopya'dan çok dandik bir siteden almadım.

Hocam 11400 stok soğutucu ile normal değerler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Pek anormal geldi bana. 80-90 derece hiç normal değerler değil. Bende 10400 var %100 yükte maksimum 78 derece gördü oda 10 dakika falan. Stok fanla.

Pek anormal geldi bana. 80-90 derece hiç normal değerler değil. Bende 10400 var %100 yükte maksimum 78 derece gördü oda 10 dakika falan. Stok fanla.

Maalesef normal çünkü içindeki fan avcumdan daha küçük koymasalar da çok aramazdım 11400 alan yanına bir de soğutucu baksın.

Üzerine oturmadıktan sonra 360mm sıvı soğutma da soğutamaz hocam işlemciyi. 90 derece bana abartılı geldi bir terslik var. Tam oturmamış olabilir mi?

Oturmuş hocam sıkıntısız işlemci böyle.

Videoda ortam sıcaklığı 20 derece iken işlemci Max 78 dereceye ulaşıyor. Enerji sıcaklık formülü: Q= m.c.∆t, soğutucu aynı olduğu için işlemciye atılan hava kütlesi(m) sabit kalıyor. İşlemci performansını düşürmediğini varsayarsak aynı ısıyı(Q) üretiyor. Bu durumda sıcaklık değişimi sabit kalır. Yani işlemci 20 derecelik havayı 78 derece yapıyorsa 35 40 derecelik havayı 95 derece yapması gayet normal.

Hocam zaten 11. nesil işlemcilerde genel bir ısınma sorunu var.
Videoda uzay montaj test ediliyor. 80-90 derece arası ama kasa içinde test edildiğinde 90-95 arası normal hele stok fan varken.

Geri
Yukarı