i5 11400F fazla ısınıyor

metehN

Hectopat
Stok soğutucu 3 haftalık sistem boştayken 55 derecenin altına düşmüyor.
Chrome açarken bile anlık 67 derece falan oluyor. Ki bu işlemci fanını 3000RPM de çalıştırırken oluyor. Başlarda böyle değildi. Sonradan ortaya çıktı. Oyunlarda 80-90 arası ne yapmalıyım?

Stok fanda bir gevşeme olmuş olabilir. Tekrar bir kontrol etmen iyi olur. Kaliteli bir termal macun ile macununu da yenilemeyi deneyebilirsin. Son çare herkesin tavsiye ettiği gibi Kule Tipi bir soğutucu alman. Stok soğutucular da bir yere kadar. AMa tabi havalar da ısındı. O da çok etkiliyor.

eğer ekran kartın da ısınan bir kartsa kule tipi daha da ısınmasını sağlayabilir diye hatırlıyorum onuda unutma sıcak havayı kasanın içine bir süreliğine alıyor sonuçta ve daha iyi işlemci soğuttuğuna göre kasan biraz daha sıcak olabilir içi

Stok fanda bir gevşeme olmuş olabilir. Tekrar bir kontrol etmen iyi olur. Kaliteli bir termal macun ile macununu da yenilemeyi deneyebilirsin. Son çare herkesin tavsiye ettiği gibi kule tipi bir soğutucu alman. Stok soğutucular da bir yere kadar. Ama tabii havalar da ısındı. O da çok etkiliyor.

Evet kontrol ettim oynama yok gayet oturaklı duruyor ellediğimde kımıldamıyor havalar etkili olabilir değiştirmeyi düşünüyorum var mı bir öneriniz anakart B560M HDV 140W'a kadar güç verebiliyor güzel soğutmaya verebilecek param da var.

Eğer ekran kartın da ısınan bir kartsa kule tipi daha da ısınmasını sağlayabilir diye hatırlıyorum onu da unutma sıcak havayı kasanın içine bir süreliğine alıyor sonuçta ve daha iyi işlemci soğuttuğuna göre kasan biraz daha sıcak olabilir içi.

2. durum daha muhtemel olabilir RX6600 var ancak ekran şu an güncel 38 derece bir etkisi olacağını sanmıyorum kasa hava sirkülasyonu berbat. Sharkoon TG5 Pro.

Soğutmalarda kasa modelin önemli. kule tipinde kaç cm yüksekliği destekliyor ve sıvı soğutma hangi ölçülerde destekliyor bilmek gerek.

eğer ekran kartın da ısınan bir kartsa kule tipi daha da ısınmasını sağlayabilir diye hatırlıyorum onuda unutma sıcak havayı kasanın içine bir süreliğine alıyor sonuçta ve daha iyi işlemci soğuttuğuna göre kasan biraz daha sıcak olabilir içi
Benim ekran kartımın backplate'i ile kule tipinin radyatörü ve fanları arasında yarım cm bile boşluk yoktu. Bence serinlemesini engelliyordu. Sıvı soğutmaya geçince ekran kartı backplate'i daha bir ferahladı.

Geri
Yukarı