i5 11400 RTX 3060 Ti ile darboğaz yapar mı?

@Jonathan North ufak darboğazlar olabilir. Ancak ciddiye alınabilecek seviyede olacağını sanmıyorum. İşlemci güç limiti kaldırılırsa tabii ki daha iyi olur. Ancak yine bazı oyunlarda darboğazlar olacaktır @deathflow581 ciddi alınabilecek seviyede olmaz. CS:GO gibi bir oyunda 1280-960 çözünürlükte ve düşük ayalarda darboğaz olacaktır. Ancak sizin oyun zevkinizi kaçıracak derecede olacağına ihtimal vermiyorum. Kendim RTX 3070 ve Ryzen 5 5600X ile CS:GO ve benzeri oyunlarda yaşadığım darboğazdan daha az olacaktır. Kısaca kullanabilirsiniz.

Hayır çok fazla falan olmaz. Kullanabilirsiniz, ayrıca sentetik testlerde R5 5600X, i5 11400'e iyi bir fark atsa da iş oyuna gelince arada aşırı bir fark yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca her oyunda %100 GPU kullanımı göreceksiniz diye bir şey yok, bu her zaman sisteminizde darboğaz var demek anlamına gelmez.

Teşekkürler hocam. Bir sorum daha olacaktı i5 11400e kendi stok soğutucusu yeterli mi? Ek soğutucuya pek bütçem yetmiyor da.

Teşekkürler hocam. Bir sorum daha olacaktı i5 11400e kendi stok soğutucusu yeterli mi? Ek soğutucuya pek bütçem yetmiyor da.
Bildiğim kadarıyla i5 11400 çok ısınmayan bir işlemci, bu yüzden düzenli bakımları vesaire yapıldığında hiç bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Bu aslında kullandığınız kasaya göre değişir lakin ben işlemcimi aldım hemen fan almalıyım gibi bir derdiniz olmamalı. Performans düşüşü yaşayacağınız bir durum olacağını zannetmiyorum olursa da daha sonra değiştirebilirsiniz zaten.

Bu aslında kullandığınız kasaya göre değişir lakin ben işlemcimi aldım hemen fan almalıyım gibi bir derdiniz olmamalı. Performans düşüşü yaşayacağınız bir durum olacağını zannetmiyorum olursa da daha sonra değiştirebilirsiniz zaten.

Kasa Cooler Master MB511.

Geri
Yukarı