i5 11400F H510 ile düşük performans verir mi?

Slefm

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. H510 ile i5 11400F veya 11400 düşük performans verir mi? Yani kullandığımız ve hiç değişmeyecek 3200 MHz RAM ile H510 yerine B560-Plus veya Z490 vs. Yükseltildiğinde oyun performansı da 10-15-20 veya daha fazla FPS artış görülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek fark Z490 ile yüksek MHZ RAM takarsan olur. Onun dışında FPS olarak fark yaşamazsın.

B560 ile RAM frekanslarında XMP veya O.C açabiliyorsunuz. H510 anakartlarda bu RAM frekansları desteklenmiyor. Bildiğim kadarıyla 2666MHZ'de sabit kalıyor. O yüzden az bir miktar oyunlarda FPS düşüşü yaşayabilirsiniz. Z490 anakartlar halen daha çok pahalı. B560 anakartlar ile 5000MHZ ramler bile destekleniyor. Msı B560M Bazooka anakart var elimde 11400 ile optimum performansta kullandım. Özellikle bios update ile CPU güç limiti açıldığında 255Watt'a kadar güç sağlayıp, standart ayarlara nazaran çok daha performanslı kullanılabiliyor. O yüzden kullanmayan arkadaşlar fark olmadığını söyleyebilir, keşke kullanmış olsalardı.

Son düzenleme:
B560 ile RAM frekanslarında XMP veya O.C açabiliyorsunuz. H510 anakartlarda bu RAM frekansları desteklenmiyor. Bildiğim kadarıyla 2666MHZ'de sabit kalıyor. O yüzden az bir miktar oyunlarda FPS düşüşü yaşayabilirsiniz. Z490 anakartlar halen daha çok pahalı. B560 anakartlar ile 5000MHZ ramler bile destekleniyor. Msı B560M anakart var elimde 11400 ile optimum performansta kullandım.
H510 anakartlarla 11.nesil işlemciler 3200 MHz bellek hızlarına kadar destekleniyor diye biliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videoyu izlerseniz iyi olur. Tavsiyem B560m Bazooka olur. F/p olarak en iyi anakartlardan birisi.

Son düzenleme:

Bu videoyu izlerseniz iyi olur. Tavsiyem B560m Bazooka olur. F/p olarak en iyi anakartlardan birisi.
Yorumunuz için teşekkürler bir kitle böyle birşey yok diyor bir kitle var diyor çok ilginç gerçekten intel kadar tuhaf bir marka olamaz mecburen alıyorum…

Geri
Yukarı