i5 11400F için 8000 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
8000

pwleredal

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sınıf arkadaşım sistem topluyor. Kendisi anakart, CPU, kasa gibi şeyleri aldı, şimdi ise GPU alacak. 8000 TL gibi bir bütçesi var. 6700 XT önersem de XFX ve Sapphire markasını istemiyor. ASUS, MSI, Gigabyte gibi markalardan olsun diyor. İşlemcisi i5-11400F. Buna göre önerilerinizi bekliyorum.

Sınıf arkadaşım sistem topluyor. Kendisi anakart, CPU, kasa gibi şeyleri aldı, şimdi ise GPU alacak. 8000 TL gibi bir bütçesi var. 6700 XT önersem de XFX ve Sapphire markasını istemiyor. ASUS, MSI, Gigabyte gibi markalardan olsun diyor. İşlemcisi i5-11400F. Buna göre önerilerinizi bekliyorum.

Sapphire en alt kartı olmadığı sürece çoğu MSI kartdan kat kat daha değerli bence ikna etmeye çalışın yoksa o markalardan alırsa parası boşa gider. Ben RX6600 alırken 1500TL koyup ASUS almıştım çok memunum ama almasamda olurdu gidip XFX de alabilirdim.

Bizim arkadaş da sırf marka olsun diye özelliklerden feragat edip mağaza zincirlerinden bir tane bilgisayar aldı. Aynı fiyata bilgisayarlar aldık ama ben neredeyse iki kat fazla FPS aldım. Siz de arkadaşınızı ikna edin XFX Sapphire AMD tarafında iyidir.

Hocam, çok deniyorum ama "bir yerde okudum sıkıntılı markalarmış iyi değillermiş" falan deyip duruyor hurafe bilgiler duymuş internetten ne yazık ki.
Hocam o zaman boş verin baksın kendi başının çaresine. Sonra pişman olursa anlar.

Daha bugün bir arkadaşım aynı fiyata RTX 4070 + R7 bir PC yerine gidip i9 ve RTX 3070 bir bilgisayar aldı aynı fiyata. Sadace oyun oynuyor.

Hocam, çok deniyorum ama "bir yerde okudum sıkıntılı markalarmış iyi değillermiş" falan deyip duruyor hurafe bilgiler duymuş internetten ne yazık ki.

Arkadaşınızı tanımıyorum ama büyük ihtimalle teknoloji cahili ve sağdon soldan dolma bilgilerle bir şeyler öğrenmeye çalışıyor. Eğer yeterince fazla okursa her markada bir sorun çıkıyor. İkna etmek için MSI ASUS gibi markaların sıkıntılı yorumlarını göster bence.

"Bir bilene sormak lazım" diyerek sorduysa zaten dinlemesi gerekir. Laf olsun diye sormuş olabilir. Sapphire kullanıyorum gayet memnunum. Google amcaya "sapphire alinir mi" diye yazsa direk buraya atacak kendisini zaten. Siz böyle yapmasını söyleyin biz bir de burada anlatalım 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı