i5-11400F oyunda 89 derece oluyor

Beratavc

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: MSI RTX 3050 Gaming X 8G 128 Bit GDDR6 8 GB
Anakart: Asus Tuf Gaming B560-PLUS Wi-Fi Intel LGA1200 DDR4 ATX
İşlemci: Intel i5-11400F Altı Çekirdek 2.60 GHz
Ram: Corsair Vengeance Pro RGB SL 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4
Power Supply: MSI MAG A650BN 650
SSD: Xpg Sx6000 Pro Asx6000pnp-512gt-c 512gb
İşlemci Soğutucu: Snowman T4 RGB
Kasa: msi mag forge 100r
RAM
16 GB
Ekran kartı
3050
Anakart
B560
İşlemci
i5-11400f
Işlemci normalde cok isinmiyor ama oyuna falan girdigimde 88 89 derecelere cikiyor ve anakartta kirmizi LED yaniyor. Sonra da PC bir anda kapaniyor ve CPU tempature gibi bir hata veriyor stok fan kullanıyorum. Sıvı sogutma alsam sorun cözülür mü acaba?

Önerebileceginiz ortalama 1000 TL civarı alabilecegim sıvı soğutma var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Işlemci normalde cok isinmiyor ama oyuna falan girdigimde 88 89 derecelere cikiyor ve anakartta kirmizi LED yaniyor. Sonra da PC bir anda kapaniyor ve CPU tempature gibi bir hata veriyor stok fan kullanıyorum. Sıvı sogutma alsam sorun cözülür mü acaba?

Hocam Corsair'ın sıvı soğutmlaları kaliteli ve güzel oluyor eğer RGB şart bulmuyorsanız Hydro H45 120mm düşünebilirsiniz.

Birkaç gün önce aynı hatayı gördüm sebebi stok fandı. Tavsiyem başka bir soğutucu ile deneyin. Kapanmasının sebebi bilgisayarın kendisini aşırı ısıya karşı korumaya alması.

Kasa masanın altında mı öyleyse masaüstüne koy.
Ayrıca BIOS'tan CPU fan hızını değiştir.

11400F gibi çarpan kilidi kapalı bir işlemciye bana kalırsa sıvı soğutucu almamalısın Snowman X6 alıp gayet serin çalıştırabilirsin. Hem de paran cebinde kalır.

Stok fan kullanıyorum, 98 derecede yaklaşık 7 gün geçirdikten sonra işlemcinin watt limitinin açık olduğunu gördüm. sizde kapatırsanız 79-81 derece arası çalışır işlemciniz. Sıvı soğutmayada gerek yok kule tipi yeter.

Ortalama bir kule tipi soğutucu alarak sorunu giderebilirsiniz.

Ortalama olmasına bile gerek yok arkadaşım Snowman X6 ile 2700X i 4.2 GHz de oyunlarda 70 derecede tutabiliyordu 11400F 2700XDEN daha az ısınacağı malum ama yine de konu sahibinin isteğine kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı