i5 11400F sistem vs R5 5600 sistem

Tam olarak yeterli değil fakat idare eder. Uygun yollu bir hava soğutucu bile yeter aslında 5600'e. Soğutucuya para ayırana kadar seni idare eder desem daha doğru olur.
Peki çok teşekkür ediyorum yardımcı olduğunuz için, sıvı soğtuma düşünmüştüm ama pahalıya kaçıyor.

Tam olarak yeterli değil fakat idare eder. Uygun yollu bir hava soğutucu bile yeter aslında 5600'e. Soğutucuya para ayırana kadar seni idare eder desem daha doğru olur.
Şu soğutucu nasıl? Özelleştir kısmında pek birşey bulamadım da?

Almışken tam almak istiyorum sence ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
@Donkobus O kadar çıkmaya gerek yok aslında. Bunu alsan yeter.
Ben bu soğutucuyu benzer derecede ısınan 11400F ile kullanıyorum. 60-65 dereceleri geçmedi.
Teşekkür ederim, ama ben PC bileşenlerini takmayı bilmiyorum. :D Attığım kasanın özelleştir kısmında buna benzer bir soğutucu vardı, onu seçsem nasıl olur?

Teşekkür ederim, ama ben PC bileşenlerini takmayı bilmiyorum. :D Attığım kasanın özelleştir kısmında buna benzer bir soğutucu vardı, onu seçsem nasıl olur?
Kötü olur. Takmak epey basit. Çocuk oyuncağı bile denebilir. En kötü gözetimin altında birine taktırırsın. Buyur bu kurulum videosu. Ne kadar basit olduğunu anlarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kötü olur. Takmak epey basit. Çocuk oyuncağı bile denebilir. En kötü gözetimin altında birine taktırırsın. Buyur bu kurulum videosu. Ne kadar basit olduğunu anlarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben ikinci kasayı alsam nasıl olur? Harici SSD ekleyince bütçeme diğer kasaya göre daha uygun oluyor. 1080p’de beni üzmez değil mi? Ayrıca işlemci 11.nesil, iyi performansı var mıdır?

Ben ikinci kasayı alsam nasıl olur? Harici SSD ekleyince bütçeme diğer kasaya göre daha uygun oluyor. 1080p’de beni üzmez değil mi?
Olabilir de hangi sistemden bahsediyorsun? Attığın iki sistemde de mevcut kasadan daha ucuza seçenekler görmedim.
11400F epey güçlü bir işlemci fakat 5600'den kötüdür. Önerim tekrarladığım gibi 5600 + 6700 XT sistemi alman olur. Hem 5600 11400F'ten iyi hem de 6700 XT 3060'dan iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı