i5 11400F sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

emreekesgin

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Crucial 2x8GB
SSD veya HDD modeli
Crucial 500 GB M.2 ve Leven 2 TB M.2 SSD
Ekran kartı
RTX 3060 Ti
Anakart
H510M-H
İşlemci
i5 11400f

Merhaba arkadaşlar bazı oyunlara girdiğimde mavi ekran hatası alıyorum. Daha önce konu açtığımda PSU kaynaklı olabilir dendiği için 750W 80+Gold bir PSU satın aldım ama mavi ekran hatası almaya devam ediyorum. Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba arkadaşlar bazı oyunlara girdiğimde mavi ekran hatası alıyorum. Daha önce konu açtığımda PSU kaynaklı olabilir dendiği için 750W 80+Gold bir PSU satın aldım ama mavi ekran hatası almaya devam ediyorum. Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum iyi sosyaller.
Mavi ekranı aldığında karşına gelen kodlar çeşitli isimlerde geliyor ise, burada daha tecrübeli bir arkadaş minidump dosyasını incelediğinde belirtir zaten. Çeşitli bellek hataları nedeniyle yapıyor. Yazılımsal da olabiliyor donanımsal da ancak geçmişte yaşadığım tecrübeye istinaden öneri olarak eğer sistemin yeni ise ilk olarak ramleri memtest yap sorun çıkmaz ise işlemcini garantiye göndermeni tavsiye ederim.

Windowsunuzu güncelleyin.

OC hatası almışsınız. Overlock mu yaptınız?

BIOS sıfırlayın daha sonra güncelleyin(Casper sistem kullandığınız için BIOS vermek istemedim zira yanlış BIOS verebilirim, gerek yok.).

İşlemci sıcaklık değerlerini ve işlemci soğutucu ayaklarınızı kontrol edin.

CPU_PWR1 kablo bağlantısının sağlıklı olduğundan emin olun.

Detroit Become Human oynarken almışsınız, bilgisayarınız bu oyun için gayet yeterli ama işlemcinizle alaklı bir sorun var.

PSU da ya da RAM'lerde sorun var RAM'lerin birini çıkar dene yine mavi ekran gelirse onu tak diğerini çıkart dene ona göre sorunu bul.

Windowsunuzu güncelleyin.

OC hatası almışsınız. Overlock mu yaptınız?

BIOS sıfırlayın daha sonra güncelleyin(Casper sistem kullandığınız için BIOS vermek istemedim zira yanlış BIOS verebilirim, gerek yok.).

İşlemci sıcaklık değerlerini ve işlemci soğutucu ayaklarınızı kontrol edin.

CPU_PWR1 kablo bağlantısının sağlıklı olduğundan emin olun.

Detroit Become Human oynarken almışsınız, bilgisayarınız bu oyun için gayet yeterli ama işlemcinizle alaklı bir sorun var.
Merhaba Windows guncelledim overclock yapmadım casperin gönderdiği sözde en güncel olan bios , CPU kablo bağlantısı sağlıklı durumda PSU zaten yeni değiştirdim tek dediğiniz işlendi soğutucu ayakları ve sıcaklığı işlemciden şüphe edip işlemci stress testine soktugumda herhangi bir kapanma olmuyor yani ısınıp kapanma gibi bir durum yaşanmış olmuyor sanırım işlemci soğutucu ayaklarını tekrar söküp takacağım bugün ama

Turbo boost kapattınız mı ?
dediğiniz şeyin ne olduğunu nasıl yapıldığını bilmiyorum öğrenip yapacağım overclock gibi bişeyse yapmadım ama

Turbo boost kapattınız mı ?
  • Intel® Core™ i7-69xx/68xx işlemciler
  • Intel® Core™ i9-7900X/i9-7920X/i9-7940X/i9-7960X/i9-7980XE/i7-7820X/i7-9800X işlemciler
  • Intel® Core™ i9-9820X/i9-99x0XE/i9-99x0X işlemciler
  • Intel® Xeon® işlemci E5-1600 v4 ürün ailesi (tek soke

araştırdığımda böyle bir şey çıktı karşıma bende i5 11400f var

Yeni konular

Geri
Yukarı