i5 11400F ve GTX 1660S sistemde işlemci %100 kullanılıyor

t4es

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16Gb Quadro 3200mhz
SSD veya HDD modeli
hi level 512Gb Sata Ssd
Ekran kartı
1660 Super 6gb
Anakart
h510m pro e
İşlemci
i5 11400f
Selam, öncelikle bilgisayarımı alalı 1 yıl olmakta ve %100 işlemci sorunu yaşamaktayım ve bu da sıcaklık problemi yaratmakta sürekli %100 olduğu için işlemcim 75 80 dereceleri görmekte daha yeni termal macun değişimi yaptığım halde. Malwarebytes ile tam tarama yaptım bir sonuç bulamadım fakat yine bu forumda gördüğüm kodlar ile yaptığımda düzeliyor yeniden başlatınca gene aynısı olmakta sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir.
MSI H510M Pro e
Intel Core i5 11400F.
GTX 1660 Super 6 GB.
1X 16 GB DDR 4 3200MHz RAM.
Hi-Level 500GB SATA SSD.

Darboğaz olacağını düşünmüyorum sizinde görüşlerinizi beklemekteyim forumda şu kodları CMD yönetici olarak çalıştır yapınca düzeliyor yeniden başlatınca gene aynısı oluyor kalıcı çözüm var mıdır BIOS ve tüm Windows Game Ready sürücülerim falan her şey güncel. Kod aşağıdaki gibidir... Ek not: Nihai performans ve Windows 11 Pro kullanmaktayım.

Powercfg /setacvalueındex scheme_current sub_processor ıdledısable 000.
Powercfg /setactıve scheme_current.

Şu an o kodlar yazılı isterseniz yeniden başlatıp atabilirim.

1702594818461.png

Hocam şu anda Olmuyor. Anlamadığım şekilde fakat olursa SS atacağım daha fazla bilgisi olan ya da yaşamış olan varsa cevap verirse sevinrim.

Selam, öncelikle bilgisayarımı alalı 1 yıl olmakta ve %100 işlemci sorunu yaşamaktayım ve bu da sıcaklık problemi yaratmakta sürekli %100 olduğu için işlemcim 75 80 dereceleri görmekte daha yeni termal macun değişimi yaptığım halde. Malwarebytes ile tam tarama yaptım bir sonuç bulamadım fakat yine bu forumda gördüğüm kodlar ile yaptığımda düzeliyor yeniden başlatınca gene aynısı olmakta sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir.
MSI H510M Pro e
Intel Core i5 11400F.
GTX 1660 Super 6 GB.
1X 16 GB DDR 4 3200MHz RAM.
Hi-Level 500GB SATA SSD.

Darboğaz olacağını düşünmüyorum sizinde görüşlerinizi beklemekteyim forumda şu kodları CMD yönetici olarak çalıştır yapınca düzeliyor yeniden başlatınca gene aynısı oluyor kalıcı çözüm var mıdır BIOS ve tüm Windows Game Ready sürücülerim falan her şey güncel. Kod aşağıdaki gibidir... Ek not: Nihai performans ve Windows 11 Pro kullanmaktayım.

Powercfg /setacvalueındex scheme_current sub_processor ıdledısable 000.
Powercfg /setactıve scheme_current.
Oyun oynarken veya agir bir islem sirasinda oluyorsa sikinti yoktur.

Geri
Yukarı