Çözüldü i5 11400F yükte 90 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HooDue

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, yük altında 90 dereceye kadar görüyor. Normal mi bu?

Sistemim.
-3070 Ti.
-11400F
-Cooler Master Hyper 212 Spectrum soğutucu.
-MSI B560'a Pro anakart.
-16 GB RAM.
-Windows 10 Pro X64.

Ekran kartı 65 dereceyi geçmezken işlemcinin bu kadar sıcak çalışması normal mi?

Not: İşlemci ve soğutucuyu yeni aldım sayılır. Kasada 3 giriş, 1 çıkış fanı var ve doğru takılılar. Havalandırması iyi. Termal macun yeni ve yeterli sürüldü.

Yardımlarınızı bekliyorum, eksik etmeyin lütfen.

Çözüm
@Eray T Başta hocam siz olmak üzere yardım eden tüm arkadaşlardan Allah razı olsun. Dediğinizi yaptım. Soğutucunun bakır kısmında şeffaf bir şey vardı onu çıkarmayı unutmuşum o yüzden ısınıyormuş. Macunu da silip baştan macun sürüp düzgünce taktım. Yük altında 55 dereceyi geçmiyor. İyice test ettim. Herkese çok teşekkür ederim.
Benim şahsi görüşüm 4 adet vida tam sıkılı değil. O yüzden bir kontrol ediniz tekrar.
Hocam soğutucu vidalarını diyorsunuz değil mi? Yani soğutucu tam temas etmemiş olabilir mi diyorsunuz? Hemen bir kontrol ediyorum. Biraz geç cevap yazabilirim.
Montajı tekrarlayın bence.
Olabilir hocam macun tekrar sürmeye gerek yok değil mi?

Hocam hala yük altında 90-95 derece oluyor. Anlamadım gitti ya :( Neyi yanlış yaptım anlamıyorum. Tam yük altında ekran kartı 68 dereceyi geçmiyorken işlemci inanılmaz sıcak. Lütfen yardım edin :(
Hocam zaten BIOS sıfırlamak sorunuzu gidermeyecekti. Şimdi fan hızlarınıza bakıp değerlere göre eğer normalse HWiNFO indirip sorun var mı ona bakacaksınız.

@Eray T Başta hocam siz olmak üzere yardım eden tüm arkadaşlardan Allah razı olsun. Dediğinizi yaptım. Soğutucunun bakır kısmında şeffaf bir şey vardı onu çıkarmayı unutmuşum o yüzden ısınıyormuş. Macunu da silip baştan macun sürüp düzgünce taktım. Yük altında 55 dereceyi geçmiyor. İyice test ettim. Herkese çok teşekkür ederim.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı