i5-11400H 75 derece ve RTX 3050 Ti 85 derece oluyor

491279

Hectopat
Arkadaşlar selam.
  • Monster Abra A5 v17.2.3
  • RTX3050 Ti 75W ve i5 11400H 500GB SSD 16 GB RAM.
  • (75W yazıyor ama ben oyunlarda 80W gördüm.)
Arkadaşlar işlemcim 65-75 arası çalışırken ekran kartım tam yükte 85 dereceleri buluyor. Normalde laptoplarda tam tersi olur diye biliyorum yani işlemci sıcaklığı 80 derecelerde ekran kartı 70 derecelerde olur. Benim neden böyle bilmiyorum. Ürün 1 aylık sizce garantiye vermeli miyim?
RDR 2'de bir fotoğraf.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    162,7 KB · Görüntüleme: 85
  • 1.jpg
    1.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 65
  • 2.jpg
    2.jpg
    86,1 KB · Görüntüleme: 49
  • 3.jpg
    3.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 61
  • 4.jpg
    4.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 69
Fanlar en sonda mı?
Cihaz duvara yakın mı? (hava girişleri)
Masada direkt mi duruyor yoksa örtü/kucak vb. ?
hocam normal masada destek filan kullanmıyorum konuyu açma sebebim ekran kartının bu kadar fazla ısınması işlemciden bile fazla
hocam normal masada destek filan kullanmıyorum konuyu açma sebebim ekran kartının bu kadar fazla ısınması işlemciden bile fazla
ve fanlar en sonda

Herhangi bir dine inanmıyorum fakat konuyu açmadan önce Monster olduğunu hissettiğime yemin edebilirim. Bence normal değil. Ben olsam garantiye verirdim. Fakat garantiye oyun testi yapacaklarını sanmıyorum. Programlar ile test edip tam yükte işlemci ve ekran kartını çalıştırıp bunda sorun yok diyerek geri göndermeleri olası. Etik olup olmadığı konusunda kararsız olmamla birlikte bilgisayarı 2. el olarak satmanız daha mantıklı olabilir sizin açınızdan.

Herhangi bir dine inanmıyorum fakat konuyu açmadan önce Monster olduğunu hissettiğime yemin edebilirim. Bence normal değil. Ben olsam garantiye verirdim. Fakat garantiye oyun testi yapacaklarını sanmıyorum. Programlar ile test edip tam yükte işlemci ve ekran kartını çalıştırıp bunda sorun yok diyerek geri göndermeleri olası. Etik olup olmadığı konusunda kararsız olmamla birlikte bilgisayarı 2. el olarak satmanız daha mantıklı olabilir sizin açınızdan.
hocam fiyatlar çok pahalandı satıp yenisini almam zor benim konuyu açma sebebim neden ekran kartı işlemciden daha sıcak normalde tam tersi olur diye biliyorum

Hocam fiyatlar çok pahalandı satıp yenisini almam zor benim konuyu açma sebebim neden ekran kartı işlemciden daha sıcak normalde tam tersi olur diye biliyorum

Garanti kapsamı dışına çıktığını sanmıyorum ama isterseniz danışıp kasanın altını açıp iyi hava alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Düşük ihtimal de olsa üretilirken macunun sağlıklı sürülmemiş olma ihtimali olabilir. Belki macunu değiştirince düzelebilir. Tabii bundan önce yazılımsal değişikliklerin bu durumu etkileyip etkilemeyeceğini denemek isteyebilirler. Mesela alakasız gözükse dahi format atıp tekrar denemeni isteyebilirler.

Geri
Yukarı