İ5 11400H RTX 3050 CS:GO'da düşük FPS

RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
512 GB M2
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
İ5 11400H
Merhaba öncelikle sistem özelliklerim ekran kartı RTX 3050 işlemci i5 11400H 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD var model Casper G770 Windows 11 yüklü geldi bilgisayar daha bir günlük zaten sorun sadece CS:GO'da mevcut. Güç ayarlarını yaptım. Oyun içi işlemci sabit 4 GHz civarlarında çalışıyor genel olarak oyun içi sıcaklık ortalaması CPU 75 derece GPU 65 derece civarı. Diğer oyunlarda böyle bir sıkıntı yok örneğin ETS 2 Full ayarlarda ortalama olarak rahat 60 70 arası FPS görebilmekteyim. Bütün benchmark testlerini yaptım ama bir sıkıntı göremedim yardımları bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM yükseltin hocam.

Merhaba öncelikle sistem özelliklerim ekran kartı RTX 3050 işlemci i5 11400H 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD var model Casper G770 Windows 11 yüklü geldi bilgisayar daha bir günlük zaten sorun sadece CS:GO'da mevcut. Güç ayarlarını yaptım. Oyun içi işlemci sabit 4 GHz civarlarında çalışıyor genel olarak oyun içi sıcaklık ortalaması CPU 75 derece GPU 65 derece civarı. Diğer oyunlarda böyle bir sıkıntı yok örneğin ETS 2 Full ayarlarda ortalama olarak rahat 60 70 arası FPS görebilmekteyim. Bütün benchmark testlerini yaptım ama bir sıkıntı göremedim yardımları bekliyorum.
İşlemci sonundaki "h" harfinden bilgisayarınızın Laptop olduğunu düşünüyorum. Laptoplarda Masaüstüne göre performans biraz daha düşük oluyor ondan kaynaklıda olabilir.

CS'nin kendisi kaç FPS?

Kusura bakmayın yazmayı unutmuşum.
Düşük yüksek ayar fark etmiyor ortalama 70 110 FPS arası.

RAM yükseltin hocam.

İşlemci sonundaki "h" harfinden bilgisayarınızın laptop olduğunu düşünüyorum. Laptoplarda masaüstüne göre performans biraz daha düşük oluyor ondan kaynaklıda olabilir.

Laptop Casper Excalibur G770.

Kusura bakmayın yazmayı unutmuşum.
Düşük yüksek ayar fark etmiyor ortalama 70 110 FPS arası.
Bende RTX 3050 ve 10300H var ve 120-150 FPS alıyorum. Ayrıca yüklü geldi demişsin ve bence o yüklü Windows 11'de FPS düşürecek ayar falan yapmışlar. Yine de şu başlangıç komutlarını da eklemeyi dene bende onlar var.

-tickrate 128 +fps_max 0 -novid -nojoy -high -fullscreen +mat_disable_fancy_blending 1 +cl_forcepreload 1 -limitvsconst +mat_queue_mode 2 -softparticlesdefaultoff -threads 8

Windows 10'a geçmeyi düşünüyorum ama Windows 11 yüklü gelmişti Windows 10'a geçersem tekrar lisans ister mi?

İşlemci kullanımıda oyun içi genel olarak %40'ı geçmiyor.

Konuyu nasıl bulabilirim?
Screenshot_20230311_192557.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı