Intel i5-11400H RTX 3050 Ti laptop düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

560710

Centipat
RAM
8GB
Ekran kartı
RTX 3050Tİ
İşlemci
Intel i5-11400H
Oyunlarda düşük FPS yaşanıyor, Valorant düşük ayarlarda 140 Max 200'e kadar çıkıyor. Diğer oyunlarda da aynı şekilde sistemin alması gereken Performans'ı alamıyoruz.

Oyunlarda düşük FPS yaşanıyor, Valorant düşük ayarlarda 140 Max 200'e kadar çıkıyor. Diğer oyunlarda da aynı şekilde sistemin alması gereken Performans'ı alamıyoruz.

Bende i7 11800H + 3050 Ti laptop kullandım, MUX Switch olmadığı için benim de FPS değerlerim bu şekildeydi. Eğer monitöre bağlayıp kullanırsanız MUX'u aktif etmiş olursunuz ve gözle görülür FPS artışı yaşarsınız.

Bende i7 11800H + 3050 Ti laptop kullandım, MUX Switch olmadığı için benim de FPS değerlerim bu şekildeydi. Eğer monitöre bağlayıp kullanırsanız MUX'u aktif etmiş olursunuz ve gözle görülür FPS artışı yaşarsınız.

Evet öyle. Zaten bu GPU'nun 200 FPS üzerine çıkması zor.

Aynı sistemli sadece işlemci i5 değil i7'si olan arkadaşım 2 katı FPS değerleri alıyor.

RTX 3050 Ti masaüstü GPU'su olabilir mi?

Aynı sistemli sadece işlemci i5 değil i7 11800H'si olan arkadaşım 2 katı FPS değerleri alıyor.
Sen arkadaşlara aldırış etme.
Öyleyse hazır ol.
İ7-7700HQ 1050 Mobile ile 210 240 FPS arası almaktayım. Diğer arkadaşlar buna ne der bilemem.

Sisteminde Throttle var. Throttle sorunlarını giderip o RAM'leri Dual Channel yaparsan beklediğini alırsın.

Öyleyse hazır ol.
i7-7700HQ 1050 Mobile ile 210 240 FPS arası almaktayım. Diğer arkadaşlar buna ne der bilemem.

Sisteminde throttle var. Throttle sorunlarını giderip o RAM'leri Dual channel yaparsan beklediğini alırsın.

Model Monster v18.2, ben bu modeli kullandım değerleri paylaştım, aldırış etme falan ayıp oluyor.

Öyleyse hazır ol.
i7-7700HQ 1050 Mobile ile 210 240 FPS arası almaktayım. Diğer arkadaşlar buna ne der bilemem.

Sisteminde Throttle var. Throttle sorunlarını giderip o RAM'leri Dual Channel yaparsan beklediğini alırsın.

Ben de bunun biraz daha düşüğü olan RTX 3050M kartını kullanıyorum. Bundan biraz daha az alıyorum. En fazla 180 FPS falan almışımdır herhalde. Bir de sistemdeki sorunu bu yazı ile nasıl anladınız galiba? Bir dahi olmalısınız. Yazıda laptop modeli bile belirtilmemiş.

Şu laptop konularını da model belirterek açın lütfen.

Model Monster v18.2, ben bu modeli kullandım değerleri paylaştım, aldırış etme falan ayıp oluyor.

Dostum attigin modelde 8 GB RAM var neyine yetsinki zaten? 2x8 yaparsa MUX acmasina bile gerek kalmaz. Ben i58300H 1050MOBIle ile 270 FPS gorebiliyorsam burada bir sorun vardır.

Ben de bunun biraz daha düşüğü olan RTX 3050M kartını kullanıyorum. Bundan biraz daha az alıyorum. En fazla 180 FPS falan almışımdır herhalde. Bir de sistemdeki sorunu bu yazı ile nasıl anladınız galiba? Bir dahi olmalısınız. Yazıda laptop modeli bile belirtilmemiş.

Şu laptop konularını da model belirterek açın lütfen.

Dostum 8 GB RAM kullanıyor daha ötesi olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı