Intel i5-11400H RTX 3050 Ti laptop düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Görmemişim onu. Dediğiniz gibi RAM'den kaynaklıdır muhtemelen. Laptop modelini de belirtseydi keşke.

Valorant zaten sorunlu bir oyun islemci ve ekran kartini duzgun kullanmaz, RAM Dual Channel olursa daha iyi performans ve kaynak tuketimi alir.

Model Monster v18.2, ben bu modeli kullandım değerleri paylaştım, aldırış etme falan ayıp oluyor.
Senin değerlerinin olması gereken olduğunu söyleyen kim?

Ayıp olmuyor arkadaşım. Şimdi ben bu konuyu görmesem bu arkadaş bu şekilde, bunu normalmiş gibi görerek hayatına devam edecek.

Ben de bunun biraz daha düşüğü olan RTX 3050M kartını kullanıyorum. Bundan biraz daha az alıyorum. En fazla 180 FPS falan almışımdır herhalde. Bir de sistemdeki sorunu bu yazı ile nasıl anladınız galiba? Bir dahi olmalısınız. Yazıda laptop modeli bile belirtilmemiş.

Şu laptop konularını da model belirterek açın lütfen.
Geçmişime baksan bahsettiğin dahinin ben olduğumu anlardın da neyse.

Laptop modeline de gerek yok. Sen araba alırken markaya mı bakıyorsun yoksa araba özelliklerine mi?

Anlatacağım.

Yeni nesil bir bilgisayarsa 2x4 olarak 8 yapmazlar. 1x8 olarak 8GB yaparlar. Buradan RAM'ler Single çalışıyor. ✅

i5 11400H gibi 11. Nesiller bir dizüstü için çok yüksek güçte çalışıyorlar. Bu da birçok sorun doğuruyor. Öncelikle sistemi belirli limitlere sokmaları gerekiyor. Çünkü Undervoltage yapamazlar her cihaza. Silikon kaliteleri hep standart olmuyor. Her kutudan çıkanda farklı oluyor.

Cihaza akımsal,güç daraltmaları koyuyorlar. O cihazın da performanslı çalışması için bunlardan kurtulması gerekiyor. İşte performans kısan sebeplere Throttle diyoruz. Biz ne yapmalıyız dersen de, biz ise mümkünse undervolt yapıp limitleri kaldıracağız. Eğer sistemin soğumasına yetmezse de ona göre soğutma çözümleri arayacağız. Şimdi anladın mı?

Senin değerlerinin olması gereken olduğunu söyleyen kim?

Ayıp olmuyor arkadaşım. Şimdi ben bu konuyu görmesem bu arkadaş bu şekilde, bunu normalmiş gibi görerek hayatına devam edecek.
Kardeş benim dediğim olacak demedim, kullandığım laptopun değerlerini paylaştım ve yardımcı olmaya çalıştım. Öyle tepeden tepeden havalı havalı konuşma fikrini belirt yürü.

Evet öyle. Zaten bu GPU'nun 200 FPS üzerine çıkması zor.

RTX 3050 Ti masaüstü GPU'su olabilir mi?

Yok bu arada bende i7 12700H var ve RTX 3050 Ti var Valorant'ta oyunda ortama 350-400 training de 700 FPS alıyorum. Sorun gpusunda değil islemcisinde. O islemciyle Max 250FPS alabilir arkadaş.

Tabi eğer ramini dual Channel yaparsa fpsde yüksek bir artış olur.Monitor takip denerse öğrenebiliriz.

Aklıma takılan bir şey var. Sistemin görüntü ayarlarında Intel HD Graphics cihazına bağlı demesi normal mi, RTX 3050'yi algılamama gibi bir şey olabilir mi?

Aklıma takılan bir şey var. Sistemin görüntü ayarlarında Intel HD Graphics cihazına bağlı demesi normal mi, RTX 3050'yi algılamama gibi bir şey olabilir mi?

Hayır. Laptpplarda ekrana bağlı olan ekran kartı dahili olandır o yüzden öyle yazıyor. Ama oyun 3050 ile mi çalışıyor bilemeyiz bakmaniz lazim.

Geri
Yukarı