Çözüldü i5 11400H RTX 3050 Fallout 4 48 FPS'e kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

lilpyke99

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050 Laptop
Anakart
unknow
İşlemci
i5 11400H
Microsoft Store'dan indirdiğim Fallout 4 oyunu sürekli 48 FPS'de takılı kalıyor. Çeşitli kaynaklarda oyunun ini dosyalarında küçük değişiklikler yapılınca düzeldiğini öğrendim. Uyguladığımda düzeldi fakat tekrar bozuldu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam yardımınız için teşekkür ederim fakat ben de hiçbir işe yaramadı.
Bir reddit postuna bu videoya denk geldim adımları uygulayan bir kaç kişi sorunu çözmüş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam yardımınız için teşekkür ederim fakat ben de hiçbir işe yaramadı.
Bir reddit postuna bu videoya denk geldim adımları uygulayan bir kaç kişi sorunu çözmüş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Bir Reddit postuna bu videoya denk geldim adımları uygulayan birkaç kişi sorunu çözmüş.

Hocam Special k indirdim onun aracılığı ile FPS gerçekten düzeldi fakat bu sefer oyundan atıyor şimdi başka bir sorunum var :D bir şekilde halletmeye çalışacağım.

Hocam Special k indirdim onun aracılığı ile FPS gerçekten düzeldi fakat bu sefer oyundan atıyor şimdi başka bir sorunum var :D bir şekilde halletmeye çalışacağım.
çok fazla fps alıyorsanız olabilir diye düşünüyorum. oyun 60 fps'in üstünde bozulmalara başlıyor ne yazık ki.

Çok fazla FPS alıyorsanız olabilir diye düşünüyorum. Oyun 60 FPS'in üstünde bozulmalara başlıyor ne yazık ki.

Sorunu düşürerek çözdüm evet ben şu an 80 FPS ile oynayabiliyorum daha fazla çıkarsam sorun yaşayabilirim özetle sorun çözüldü arkadaşlar yeni gelen güncellemeden sonra muhtemelen sadece bu şekilde sorunu giderebilirisiniz bu sorunu düzeltmek için çeşitli Fallout 4 modları var fakat yaklaşık 1 hafta önce gelen güncellemeden sonra modlar da patlamış durumda.

Teşekkürler mehmetyp :D

Sorunu düşürerek çözdüm evet ben şu an 80 FPS ile oynayabiliyorum daha fazla çıkarsam sorun yaşayabilirim özetle sorun çözüldü arkadaşlar yeni gelen güncellemeden sonra muhtemelen sadece bu şekilde sorunu giderebilirisiniz bu sorunu düzeltmek için çeşitli Fallout 4 modları var fakat yaklaşık 1 hafta önce gelen güncellemeden sonra modlar da patlamış durumda.

Teşekkürler mehmetyp :D
Rica ederim hocam. İyi oyunlar diliyorum.

Hocam Special k dediğin tam olarak ne ve nasıl uygulanıyor açıklar mısın?

Google'a Special k yazın indirin ve kurun ardından Special k programını açıp libary seçeneğine tıklayın sonrasında Fallout 4 açın oyun içinde CTRL+Shift+delete tuşlarına aynı anda basıp FPS değerini dilediğiniz miktara çekin.

Yeni konular

Geri
Yukarı