i5-11600 & RTX3060 Ti sistem yük altındayken takılmalar ve ses bozulmaları

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci 11. Nesil Intel(R) Core(TM) i5-11600 @ 2.80GHz
Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti
İşletim Sistemi Windows 10
RAM 32 GB
RAM
2x16 XPG 3200mHz DDR4 Ram
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria G2, 970 Evo Plus, HDD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti
Anakart
H510MH/E 2.0
İşlemci
11. Nesil Intel(R) Core(TM) i5-11600 @ 2.80GHz
Sistemimde oyun oynarken, özellikle ağır yük altına sokan oyunlar, oyun donuyor ve 2-3 FPS'lere iniyor, sesler bozuluyor, düzeldiğinde de bozulan sesler çok hızlı bir şekilde çalıp görüntü de çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Sebebi ne olabilir?

Sistemde USB kulaklık / hoparlör tarzı bir cihaz var mı? USB kamera ile alakalı da olabilir varsa.

Gir/çık yapıyor olabilir cihazda veya sürücüsünde bir problem varsa. Bu da anlık donmalara sebep olur.

Eğer problem buna benzer bir şeyse, aşağıdaki iki konudaki cevaplarımı okur musunuz?

USB cihazlarından bağımsız olarak, ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarınız nasıl oyun içerisinde?

Sistemde USB kulaklık / hoparlör tarzı bir cihaz var mı? USB kamera ile alakalı da olabilir varsa.

Gir/çık yapıyor olabilir cihazda veya sürücüsünde bir problem varsa. Bu da anlık donmalara sebep olur.

Eğer problem buna benzer bir şeyse, aşağıdaki iki konudaki cevaplarımı okur musunuz?

USB cihazlarından bağımsız olarak, ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarınız nasıl oyun içerisinde?
@EgeN7

USB kulaklık, hoparlör veya kamera kullanmıyorum. FurMark ve Prime95 ile test esnasında ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarım,

İşlemci, test esnasında 70, maksimum 95 derece.
Ekran kartı, 73 derece.

Yanlış hatırlamıyorsam sorun havalar ısınmaya başladığından beri yaşanıyor, termal macunu bugün yeniledim.

Ayrıca bir etkisi varsa, oynadığım oyun HDD'de değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı