Çözüldü R7 2700X - GTX 1080 Ti sistem bir anda ses gidiyor ve donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ecevit son

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim PC'de sesler bir anda gidiyor sonra geri geliyor. Aynı anda ise oyunum donuyor. O da geri geliyor. Sebebini anlamadım. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir.

Sistem özellikleri.
Ekran kartı: GTX 1080 Ti.
İşlemci: Ryzen 7 2700X.
RAM: 16 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hem forumda karşılaştığım hem de arkadaşlarımdan duyduğum bu problem genelde kasaya takılı USB cihazlarda oluşan temassızlıktan (mesela gir/çık yapıyor olabilir) veya jak ile takılı kulaklık/mikrofon gibi cihazlarda bulunan arızalar sebebiyle yine aynı şekilde temassızlık veya gir çık durumu oluşmasından kaynaklanıyor. Böyle bir durum var mı diye kontrol edin, son zamanlarda kullandığınız cihazlarda bir anormallik var mı?
Hem forumda karşılaştığım hem de arkadaşlarımdan duyduğum bu problem genelde kasaya takılı USB cihazlarda oluşan temassızlıktan (mesela gir/çık yapıyor olabilir) veya jak ile takılı kulaklık/mikrofon gibi cihazlarda bulunan arızalar sebebiyle yine aynı şekilde temassızlık veya gir çık durumu oluşmasından kaynaklanıyor. Böyle bir durum var mı diye kontrol edin, son zamanlarda kullandığınız cihazlarda bir anormallik var mı?

Son düzenleme:
Çözüm

Merhaba, bizde ilk başta anakartta sorun mu var diye düşündük. Arka soketlerde sonrasında kulaklık ve mikrofonumu kasanın USB girişlerine bağladım ve aynı sorun ile tekrar karşılaştım. Bu ses gitme olayı oluyorken de oyunum anlık donuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı