i5 12400F CPB kapatma

Jou

Decapat
Daha fazla  
RAM
XPG 8x2 3200MHz
Anakart
ASUS B660M-K D4
IMG_20230808_192452_292.jpg

i5 12400F kullanıyorum.
ASUS Dual 3060 Ti GDDR6X White'la birlikte oyunlarda 80-85 derece ye çıkıyor. Hangi ayarı kapatmam lazım işlemcinin daha stabil çalışması için? Yardımcı olursanız sevinirim.
Anakart: ASUS Prime B660M-K D4.

Ekran kartı 80-85 derece.
İşlemci 75-85 derece.
GTA 5-Online Very high-Ultra

GTA 5 Online ağır diye biliyorum. Yani oyun içerisinde bir sürü oyuncular var. Ultra ayarlar.
İşlemciye 214 XT ya da 224 XTS kule tipi soğutucu alırsanız sıcaklık bayağı düşer işlemcinin. İşlemci termal macun yenilemesini en son ne zaman yaptınız? O da bayağı olduysa stok fan ile de bu işlemci sıcaklığı normal ve bence oynamaya devam edebilirsiniz 75 derece aralığı verilmiş bir de.
MSI Afterburner ile bakıyorsanız bunu açmayın, GPU temp 2.

1691513031068.png

GTA 5 Online ağır diye biliyorum. Yani oyun içerisinde bir sürü oyuncular var. Ultra ayarlar.
İşlemciye 214 XT ya da 224 XTS kule tipi soğutucu alırsanız sıcaklık bayağı düşer işlemcinin. İşlemci termal macun yenilemesini en son ne zaman yaptınız? O da bayağı olduysa stok fan ile de bu işlemci sıcaklığı normal ve bence oynamaya devam edebilirsiniz 75 derece aralığı verilmiş bir de.
MSI Afterburner ile bakıyorsanız bunu açmayın, GPU temp 2.

Eki Görüntüle 1894860

Undervolt yaptım. Ekran kartı 83-84 dereceden 69-70 derece oldu. Bir sorun olur mu? İlk defa yaptım undervoltu.
Turbo Mode'u kapattım, işlemci sıcaklığı da 59-60 derece oldu. Şu anlık iyi. Bir sorun olur mu voltaj düşürünce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Undervolt yaptım. Ekran kartı 83-84 dereceden 69-70 derece oldu. Bir sorun olur mu? İlk defa yaptım undervoltu.
Turbo Mode'u kapattım, işlemci sıcaklığı da 59-60 derece oldu. Şu anlık iyi. Bir sorun olur mu voltaj düşürünce?

Performans düşüklüğü sizi üzmüyorsa problem etmeyin, stok soğutucu değiştirene kadar öyle kalabilir ama ekran kartı için bence gerek yoktu.

Performans düşüklüğü sizi üzmüyorsa problem etmeyin, stok soğutucu değiştirene kadar öyle kalabilir ama ekran kartı için bence gerek yoktu.

20-30 FPS düştü ama bence Turbo modedan dolayı.

İlk sistemim olduğu için endişendim sıcaklık çok yüksek değil mi?
Yoksa sadece GTA da normal mi?
+Havanın etkisi de olabilir.

20-30 FPS düştü ama bence Turbo modedan dolayı.

İlk sistemim olduğu için endişendim sıcaklık çok yüksek değil mi?
Yoksa sadece GTA da normal mi?
+Havanın etkisi de olabilir.

Bu sıcaklıklar 85 derece sıcaklık, zarar vermez. Ne işlemciyi kapatır, ne ekran kartı görüntüyü keser 85 derece. Evet, biraz fazla ama limitte denilebilir. Stok soğutucu sonuçta. Ekran kartı ise 3060 Ti fazla güç alıyor diye biliyorum ama ASUS Dual, ben iyi bir seri diye biliyorum.

100°C

Limit verilmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı