i5 12400F overclock nasıl yapılır?

Tek sıkıntı anakartım ne olmalı @deadfellow hocamın önerdiği anakartla overclock yapılmıyormuş neyse ki daha hiçbir parçayı almadım nerdeyse yani bir karar sürecindeyim bana 12400f yi overclock yapabileceğim en iyi f/p anakartı önermenizi rica ediyorum ve dediğim gibi nasıl overclock yaparım.

Overclock yapmadan da rahat rahat oynayabileceğinizi anlatmak istedim bende oynayamam gibi düşünmeyin diye 🙂
Ama korkuyorum hocam.

Sonuçta anakart ona göre değişecek.

Ayrıca 2k ya yükseltirsem işlemcinin çok önemi kalmaz ise 12400f stok yeterli kalır mı 2k da bilmiyorum.

Yani overclock mu yapayım yoksa 1080p de overclocksuz oldukça iyi çalışır mı yoksa 2k ya yükseltirsem overclocksuz bir şekilde yeterli olurmu??

Hocam aklım karman karışık overclock işlerine de pek bulaşmak istemiyorum doğrusu monitöre 2k'ya yükseltsem 12400f stok yeterli kalır mı size sorayım dedim.

Umarım durumumu anlamşsınızdır.
Ve umarım yardımcı olursunuz :D

Son düzenleme:
Tek sıkıntı anakartım ne olmalı @deadfellow hocamın önerdiği anakartla overclock yapılmıyormuş neyse ki daha hiçbir parçayı almadım neredeyse yani bir karar sürecindeyim bana 12400F'yi overclock yapabileceğim en iyi F/P anakartı önermenizi rica ediyorum ve dediğim gibi nasıl overclock yaparım.

Ama korkuyorum hocam.

Ayrıca 2K ya yükseltirsem işlemcinin çok önemi kalmaz ise 12400F stok yeterli kalır mı 2K da bilmiyorum.

Yani overclock mu yapayım yoksa 1080p de overclocksuz oldukça iyi çalışır mı yoksa 2K ya yükseltirsem overclocksuz bir şekilde yeterli olur mu?

Hocam aklım karman karışık overclock işlerine de pek bulaşmak istemiyorum doğrusu monitöre 2K'ya yükseltsem 12400F stok yeterli kalır mı size sorayım dedim.

2K ya alırsan zaten OC'ye gerek kalmaz ne kadar çözünürlük artarsa o kadar GPU'ya yükleniyor alın her şeyi Ultra'ya 2K da mis gibi oynayın.

Tek sıkıntı anakartım ne olmalı @deadfellow hocamın önerdiği anakartla overclock yapılmıyormuş neyse ki daha hiçbir parçayı almadım neredeyse yani bir karar sürecindeyim bana 12400F'yi overclock yapabileceğim en iyi F/P anakartı önermenizi rica ediyorum ve dediğim gibi nasıl overclock yaparım.

Ama korkuyorum hocam.

Ayrıca 2K ya yükseltirsem işlemcinin çok önemi kalmaz ise 12400F stok yeterli kalır mı 2K da bilmiyorum.

Yani overclock mu yapayım yoksa 1080p de overclocksuz oldukça iyi çalışır mı yoksa 2K ya yükseltirsem overclocksuz bir şekilde yeterli olur mu?

Hocam aklım karman karışık overclock işlerine de pek bulaşmak istemiyorum doğrusu monitöre 2K'ya yükseltsem 12400F stok yeterli kalır mı size sorayım dedim.

Darboğaz o kadar korkulacak konu değil hocam %50 darboğaz yiyorum çoğu oyunda ona rağmen FPS'i 60 e sabitlediğim için yoğun sahnelerde bile düşmüyor ki 12400F güçlü bir işlemci.

Yani 2K da RTX 3080 12400F stok darboğaz olmaz doğru mu anladım?

Evet büyük ihtimalle olmaması lazım 1080p de bile çok değil.

Tek sıkıntı anakartım ne olmalı @deadfellow hocamın önerdiği anakartla overclock yapılmıyormuş neyse ki daha hiçbir parçayı almadım nerdeyse yani bir karar sürecindeyim bana 12400f yi overclock yapabileceğim en iyi f/p anakartı önermenizi rica ediyorum ve dediğim gibi nasıl overclock yaparım.

Ama korkuyorum hocam.

Ayrıca 2k ya yükseltirsem işlemcinin çok önemi kalmaz ise 12400f stok yeterli kalır mı 2k da bilmiyorum.

Yani overclock mu yapayım yoksa 1080p de overclocksuz oldukça iyi çalışır mı yoksa 2k ya yükseltirsem overclocksuz bir şekilde yeterli olurmu??

Hocam aklım karman karışık overclock işlerine de pek bulaşmak istemiyorum doğrusu monitöre 2k'ya yükseltsem 12400f stok yeterli kalır mı size sorayım dedim.

O attığım anakartta 12900k ya bclk yapıldığı için 12xxx serisine de yapılıyor sanmıştım ama yapılmıyormuş. Şuan %100 olarak yapılan anakart B660M mortar.

O zaman 2K ile hayata devamke ve hangi monitörü almalıy-
Her şey çok pahalandı tabii monitörümü satarsam bunun bir kısmını karşılarım ama Curved 27 inç 2K 1 ms mat ekran nereden bulacağım.

Kavisli olmak zorunda değilse IPS olanı alın kavisli olmak zorunda ise VA olanı alın

Ben IPS olanı daha sevdim renk ve parlaklık farkı var.

Hani anakartı alayım overclock yapmayacağıma göre? F/P*

6 bit + frc var ekran kötü gelebilir size :(
VA'ya alışkınım şikayetçi olcağımı düşünmüyorum dediğinizi tam anlamasam da :D

Hocam bu frc'de ne değişiyor tam olarak ?

Düşündüm de pc elime bir ulaşsın 1080p de deniyim olmadı 2k alırım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı