i5 12400F RTX 3060 Ti bilgisayar oyun oynarken kapanıyor ve çöküyor

Fotiana

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gİgabyte b660m ds3h
i5 12600
asus tuf 3060 ti
32 gb ram
1 tb ssd
vento vg15fe
RAM
32 GB Kingston fury
SSD veya HDD modeli
Kingston 1 TB SSD
Ekran kartı
Asus tuf gaming 3060 ti
Anakart
B660m ds3h ddr4
İşlemci
i5 12400f
Hepinize iyi sosyaller arkadaşlar.

Sorunun elektrik kesintisinden sonra başladı.
Battlefield 1 Remastered, Ark Survival, Forza 4 ve Valorant gibi oyunlarda çökmeye başladı.
Format attım yine çözülmedi acaba ekran kartı veya işlemciye zarar gelmiş olabilir mi?

Sorun kitlerde değilse acaba ekran kartında olabilir mi?

İyi de OCCT ile ekran kartını yük altına soktuk zaten sorun olmadı. Memtest üzerinde de belleklerde hatalı adres bulundu. Kingston'un kendisi ile mi iletişime geçtiniz? Servis fake atmıyordur umarım...

@Marix etiketleyeyim ben. Alternatif çözüm önerileri olabilir belki.

İyi de OCCT ile ekran kartını yük altına soktuk zaten sorun olmadı. Memtest üzerinde de belleklerde hatalı adres bulundu. Kingston'un kendisi ile mi iletişime geçtiniz? Servis fake atmıyordur umarım...

@Marix etiketleyeyim ben. Alternatif çözüm önerileri olabilir belki.

Hocam bende anlamadım.
Kitler elime ulaşınca tekrar test yaparım umarım ekran kartında bir sorun yoktur.

Çökme RAM kaynaklı oluyor da, kapanma şeklini tarif eder misin?

Hocam bir anda ya oyundan atıyordu ya da PC kendini kapatıyordu / yeniden başlatıyordu ayrıca 1-2 defa ekranda renkler bir anda kırmızı yeşil olmuştu sonra PC kapanmıştı.

Hocam bir anda ya oyundan atıyordu ya da PC kendini kapatıyordu / yeniden başlatıyordu ayrıca 1-2 defa ekranda renkler bir anda kırmızı yeşil olmuştu sonra PC kapanmıştı.

RAM'ler geri geldiğinde, tekrar Memtest yapın, testi tamamlasın, yine hata bulursa, kitleri yollamadan önce, ekran görüntüsünü servisle paylaşıp durumu anlatın, onlar ne yapmanız gerektiğini söylerler.

Memtest de hata veriyorsa mutlaka sorunludur, ki yaşadığınız sorunlar RAM kaynaklı, en azından 1 sorunlu parçayı değiştirip, devamına bakmak lazım.

RAM'ler geri geldiğinde, tekrar Memtest yapın, testi tamamlasın, yine hata bulursa, kitleri yollamadan önce, ekran görüntüsünü servisle paylaşıp durumu anlatın, onlar ne yapmanız gerektiğini söylerler.

Memtest de hata veriyorsa mutlaka sorunludur, ki yaşadığınız sorunlar RAM kaynaklı, en azından 1 sorunlu parçayı değiştirip, devamına bakmak lazım.

@Marix @Oreki hocam öncelikle iyi günler.
Bugün RAM kitleri elime ulaştı RAM kitlerini anakarta taktım ve PC çalıştırdım her açılışta mavi ekran hatası verdi ve kendini tekrar başlattı ayrıca anakarttan 5 kısa bip sesi geldi internette bu bip sesinin işlemci bozuk anlamına geliyor sanırım.

Hocam öncelikle iyi günler.
Bugün RAM kitleri elime ulaştı. Tam kitlerini anakarta taktım ve PC çalıştırdım her açılışta mavi ekran hatası verdi ve kendini tekrar başlattı ayrıca anakarttan 5 kısa bip sesi geldi internette bu bip sesinin işlemci bozuk anlamına geliyor sanırım.

Konu karıştı.

Göndermeden önce bu kadar problemli değildi, yuvaya tam oturdu mu?

RAM'den dolayı da işlemci hatası verir, siz önce soldan 2. Slota tek RAM takıp sistemi açın.

Konu karıştı.

Göndermeden önce bu kadar problemli değildi, yuvaya tam oturdu mu?

RAM'den dolayı da işlemci hatası verir, siz önce soldan 2. slota tek RAM takıp sistemi açın.

Evet hocam RAM kitleri yuvaya tam oturdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı