i5-12400F & RTX2060 Super sistemde oyunlar kalitesiz gözüküyor

Bugr4

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Goodram DDR4 (8x2)GB 3200MHz
Ekran kartı
Afox RTX2060 Super 8GB
Anakart
Asus Prime H610M-R D4-SI
İşlemci
Intel Core i5 12400F
Oyunlar ultra grafiklerde bile kötü görünüyor. Bazen sadece uzaklar bulanıkken bazen oyun kötü oluyor. Neden?
Ben:
1689537223953.png

Arkadaşım:
1689537241707.png

Hocam monitörünüz 27 inc Full HD(1920x1080) olduğu için pixellerin fark edilmesi normal.
1920x1080p oyunculuk için maximum monitör genişliği 24 inc olmalı aksi taktirde pixeller fark edilir olmaya başlıyor. Fakat bulanıklık çok fazlaysa diğer oyunlarda da bir test yapın isterseniz.
Şimdi size RDR2 için yazacağım ayarları uygulayarak bir deneyin. Eğer sorun devam ederse başka oyunlarda da aynı sorunu yaşayıp yaşamadığınızı teyit edin.
VSync OFF
Triple Buffering ON
Pause Game On Focus Loss OFF
Constrain Mouse Pointer OFF
Quality Preset Level Custom
Texture Quality ULTRA
Anisotropic Filtering X16
Lighting Quality MEDIUM
Global lllumination Quality HIGH
Shadow Quality HIGH
Far Shadow Quality HİGH
Screen Space Ambient Occlusion ULTRA
Reflection Quality MEDIUM
Mirror Quality ULTRA
Water Quality MEDIUM
Volumetrics Quality HIGH
Particle Quality ULTRA
Tessellation Quality ULTRA
Nvidia DLSS (Balanced seçebilirsin ama yine de sen nasıl seviyorsan o ayarda kullanabilirsin)

ADVANCED GRAPHICS

Advanced Settings UNLOCKED
Graphics API DirectX 12
Near Volumetric Resolution LOW
Far Volumetric Resolution MEDIUM
Volumetric Lighting Quality HIGH
Unlocked Volumetric Raymarch Resolution ON
Particle Lighting Quality MEDIUM
Soft Shadows HIGH
Grass Shadows MEDIUM
Long Shadows ON
Full Resolution Screen Space Ambient Occlusion OFF
Water Refraction Quality MEDIUM
Water Reflection Quality HIGH
Water Physics Quality (Default- Olduğu gibi kalsın)
TAA Sharpening (FULL)
Motion Blur ON
Reflection MSAA X2
Geometry Level of Detail (Sıfırladıktan sonra 3 tık artır)
Grass Level of Detail (Sıfırdan 4 tık artır )
Tree Quality HIGH
Parallax …. ULTRA
Decal Quality ULTRA
Fur Quality HIGH
Tree Tesselation ON

Hocam monitörünüz 27 inc Full HD(1920x1080) olduğu için pixellerin fark edilmesi normal.
1920x1080p oyunculuk için maximum monitör genişliği 24 inc olmalı aksi taktirde pixeller fark edilir olmaya başlıyor. Fakat bulanıklık çok fazlaysa diğer oyunlarda da bir test yapın isterseniz.
Şimdi size RDR2 için yazacağım ayarları uygulayarak bir deneyin. Eğer sorun devam ederse başka oyunlarda da aynı sorunu yaşayıp yaşamadığınızı teyit edin.
VSync OFF
Triple Buffering ON
Pause Game On Focus Loss OFF
Constrain Mouse Pointer OFF
Quality Preset Level Custom
Texture Quality ULTRA
Anisotropic Filtering X16
Lighting Quality MEDIUM
Global lllumination Quality HIGH
Shadow Quality HIGH
Far Shadow Quality HİGH
Screen Space Ambient Occlusion ULTRA
Reflection Quality MEDIUM
Mirror Quality ULTRA
Water Quality MEDIUM
Volumetrics Quality HIGH
Particle Quality ULTRA
Tessellation Quality ULTRA
Nvidia DLSS (Balanced seçebilirsin ama yine de sen nasıl seviyorsan o ayarda kullanabilirsin)

ADVANCED GRAPHICS

Advanced Settings UNLOCKED
Graphics API DirectX 12
Near Volumetric Resolution LOW
Far Volumetric Resolution MEDIUM
Volumetric Lighting Quality HIGH
Unlocked Volumetric Raymarch Resolution ON
Particle Lighting Quality MEDIUM
Soft Shadows HIGH
Grass Shadows MEDIUM
Long Shadows ON
Full Resolution Screen Space Ambient Occlusion OFF
Water Refraction Quality MEDIUM
Water Reflection Quality HIGH
Water Physics Quality (Default- Olduğu gibi kalsın)
TAA Sharpening (FULL)
Motion Blur ON
Reflection MSAA X2
Geometry Level of Detail (Sıfırladıktan sonra 3 tık artır)
Grass Level of Detail (Sıfırdan 4 tık artır )
Tree Quality HIGH
Parallax …. ULTRA
Decal Quality ULTRA
Fur Quality HIGH
Tree Tesselation ON
Hocam bu araada benim monitör 24 inch sanırım yanlış baktınız şuraya bırakıyorum:

Hocam bu araada benim monitör 24 inch sanırım yanlış baktınız şuraya bırakıyorum:
Tam model yazmadığınız için google arattığımda ilk karşıma 27 inch olan modeller geldi. Tamam eleyelim öyleyse. Boyut gayet ideal. Attığım ayarları denediniz mi? Başka oyunlarda da bulanık görüntü sorunu yaşıyor musunuz?

Tam model yazmadığınız için google arattığımda ilk karşıma 27 inch olan modeller geldi. Tamam eleyelim öyleyse. Boyut gayet ideal. Attığım ayarları denediniz mi? Başka oyunlarda da bulanık görüntü sorunu yaşıyor musunuz?
En çok Witcher 3 de yaşıyorum. Sadece bulanık değil oyunda berbat görünüyor.
1689636987612.png

dediğim gibi ss de pek belli olmuyor ama berbat. Başka insanlar ultrada mükemmel görüntü alırken bende öyle olmuyor. Elden Ringde ise çimenler yavaş yavaş yükleniyor. yaklaştıkça yani.

En çok Witcher 3 de yaşıyorum. Sadece bulanık değil oyunda berbat görünüyor.
1689636987612.png

dediğim gibi ss de pek belli olmuyor ama berbat. Başka insanlar ultrada mükemmel görüntü alırken bende öyle olmuyor. Elden Ringde ise çimenler yavaş yavaş yükleniyor. yaklaştıkça yani.
Witcher 3 de özellikle hareket edince titreşen yerlerde oluyor.

Peki hdmi kablosu ile harici bir monitöre görüntü verip test ettiniz mi? Eğer etmediyseniz edebilir misiniz? Sorunun monitör kaynaklı mı donanım kaynaklı mı olduğunu netleştirelim.

Peki hdmi kablosu ile harici bir monitöre görüntü verip test ettiniz mi? Eğer etmediyseniz edebilir misiniz? Sorunun monitör kaynaklı mı donanım kaynaklı mı olduğunu netleştirelim.
başka test edebileceğim bir monitör yok. Ama ben monitör değil de donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Elden Ring'de uzaklar görünmüyor ama sadece yakının göründüğü bir yere girince mükemmel görünüyor.

başka test edebileceğim bir monitör yok. Ama ben monitör değil de donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Elden Ring'de uzaklar görünmüyor ama sadece yakının göründüğü bir yere girince mükemmel görünüyor.
Çok enteresan gerçekten. Denemeden anlayabilme şansımız yok. İsterseniz yakınınızda varsa bir teknik servise götürün. Arkadaşınızın dizüstü bilgisayarına hdmi üzerinden görüntü vermeyi de deneyebilirsiniz. Evde televizyon varsa ona görüntü vermeye çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı