i5 12400F RX 6700XT sistemin RDR 2 performansı nasıl?

• Konuyu başlatan xrr65
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 162
Şu an çıktım bakıyorum ve boşta kullanim %6 7 falan.

CPU neden böyle hocam peki ya kafamı karıştırıyor/:

Arkadaşlar mesela şu anda Witcher 3 deyim Ultra ayarlarda GPU kullanımı %80 civarı işlemci kullanımı %65 çok absürt geliyor bana işlemci kullanımı sizce bir ayarla falan mı oynadim?

%90'i bile buluyor ara sıra islemci kullanimi.

Hocam MSI Afterburner üzerinden kontrol eder misiniz işlemci kullanımını.

Buyrun hocam

IMG_20240329_003632.jpg

İşlemci kullanımını RDR 2 için normal diye görüyorum. DirectX 11 üzerinden oynamayı denediniz mi?

%40 kullanıyor işlemci hocam ultrada 60 FPS'e sabitledim şu anda.

Evet DirectX 12 ve Vulkan.
Tamamdır. 11 diye hatırlıyordum. DirectX olarak ayarlayın, bir de böyle deneyin.

Tamamdır. 11 diye hatırlıyordum. DirectX olarak ayarlayın, bir de böyle deneyin.
Maalesef %45 e yakın kullanıyor rdr 2 işlemciyi anlayamadım gitti ya nedir bunun sebebi.

Ht
Aslında o işlemci ile o ekran kartı darboğaz yapmaz. YouTube'dan bir örnek buldum mesela. Ve videodaki değerler ile senin bahsettiğin değerlere baktığımızda seninkilerin absürd olduğu sonucu çıkıyor.

Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemcinin kullanımı boştayken de yüksek mi
Hayır hocam aslında baktım da arkadaşın yaptığı benchmark ile benim değerlerim aynı benim size sorum neden bu kadar işlemci kullanma gereği duyuyor oyun ekran kartının %100 nü kullanıyor ona sıkıntı yok ama işlemci neden %70 leri görüyor onu sormak istedim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı