I5 12400F RX 6800XT düşük GPU kullanımı

SCN

Kilopat
Yer
Antalya
Sistemi GencerGaming'den yeni satın aldık. 1080P'de Warzone'da GPU ve CPU kullanımı çok az. BIOS güncel, DDU ile driver silip yükledim. Ne yapmalıyım? İzlediğim videolarda insanlar 1080P'de 200 civari FPS alıyor. Çözünürlük artırın gibi şeyler yazmazsanız sevinirim.

unknown.png

Çözünürlük artırın gibi şeyler yazılmaması gerektiğini konuyu açarken belirttim, bilgi sahibi olmayan gelip o kartın hakkı 2k, 4k yazarsa veya darboğaz yaşıyorsun derse konu sadece kirlenir.
Çözümü bu çünkü? Neden anlamak istemiyorsun? Madem warzone oynayacaksın, alsaydın 5800x3d taksaydın 6600 1080 p oynasaydın.
Monitörün kaç tazeleme hızına sahip?
Ekran kartına yük bindirmek için, grafiklerin yoğunlaşması lazım. Ayarları lowa çekiyorsun, iyice kötü bir hal alıyor. Bunun bir çözümü yok, attığın videolardaki sistemler çoklu çekirdek performansında elindeki islemciden daha iyi işlemciler. Ya işlemci değiştir ya da böyle oynamaya devam et. Diyecek başka bir şey yok.

Çözünürlük artırın gibi şeyler yazılmaması gerektiğini konuyu açarken belirttim, bilgi sahibi olmayan gelip o kartın hakkı 2k, 4k yazarsa veya darboğaz yaşıyorsun derse konu sadece kirlenir.
Burada bilgi sahibi olmayan sadece sen varsın. Herkes darboğaz olduğunu söylüyor. Elinde 12900K varmış gibi konuşuyorsun. 6 çekirdekli 2.50 GHz zayıf bir işlemcin var. RX 6800 XT elbette düşük kullanım yapar. Aynen bu şekilde devam edebilirsin. Ben bir sorun göremiyorum.

Burada bilgi sahibi olmayan sadece sen varsın. Herkes darboğaz olduğunu söylüyor. Elinde 12900K varmış gibi konuşuyorsun. 6 çekirdekli 2.50 GHz zayıf bir işlemcin var. RX 6800 XT elbette düşük kullanım yapar. Aynen bu şekilde devam edebilirsin. Ben bir sorun göremiyorum.
Bilgi sahibi olmadan hala yorum yapmaya devam ediyorsun. Ayn işlemci ile başka birisi RX 6900 XT ille 1080p'de gayet akıcı şekilde oynayabiliyor. Bizim ne CPU kullanımı yüksek nede GPU kullanımı. Sorunumuz da bu zaten.

Bilgili birisi olsan zaten 6 çekirdek 2.50 Ghz işlemciye zayıf demezdin. Anlayacağın şekilde örnek vereyim;

AMD FX 8350 8 çekirdek 4.20 Ghz, şimdi bu işlemci güçlü mü olmuş oluyor? veya i5 12400F'den daha mı iyi?

Son düzenleme:
İşlemci frekansı ne durumda acaba? Ayrıca bu FPS'leri ortalama olarak mı görüyorsunuz yoksa yoğunluğun olduğu ve normal olarak FPS düştüğü yerlerde mi?
Hocam 3000Mhz civarındaydı. FPS ortalama olarak 80 ile 140 FPS arası gidip geliyor. Arkadaşın işlemcisi aşırı fazla ısınıyor bir de, şimdi soğutucu almaya gitti. Acaba işlemci çok ısındığı için mi kullanımı çok düşük?

Hocam 3000Mhz civarındaydı. FPS ortalama olarak 80 ile 140 FPS arası gidip geliyor. Arkadaşın işlemcisi aşırı fazla ısınıyor bir de, şimdi soğutucu almaya gitti. Acaba işlemci çok ısındığı için mi kullanımı çok düşük?
Oyundayken 4GHz çalışması lazım o işlemcinin.

Attığınız görüntüde çok da ısınıyor gibi görünmüyor ama olabilir. 3000 mhz civarları çok düşük 12400F için.

Attığınız görüntüde çok da ısınıyor gibi görünmüyor ama olabilir. 3000 mhz civarları çok düşük 12400F için.
Oyunu ilk çalıştırdığımızda sıcaklıklar normal gibi ama yavaş yavaş 95 dereceleri görmeye başlıyor. İlk başta stock soğutucu ile de 95 dereceleri görüyorduk, Gencergaming anakart ile soğutucuyu değiştirmişti. Soğutucu olarakta Izoly marka 100 liralık bir soğutucu gönderdiler.

VatanBilgisayar çalışanları da işlemci çok ısındığı için sıcaklıklar anakartıda etkilermiş, bu da frekansı etkiliyor olabilirmiş.

Bilgi sahibi olmadan bilmem ne yazıyorsun millete. Leş gibi sistem almışsın. O Ekran kartının hakkı 5800x3d. 12400f ne 25 e mi aldın sistemi ahhh ekran kartına bak 25 lira sistem çok ucuz almalıyım hemen. Git Warzone Renderini 2k ya çek madem çözünürlük yazmayacağız.

Geri
Yukarı