i5 12400F sistem vs R5 5600 sistem

Bütçe
23000

KeljiX

Centipat
Daha fazla  
Sizce hangisini tercih etmeliyim? 23K bütçe var. Öneriniz ne olur?
not: kendi topladığımız sistemde ki SSD değiştirilecek.
Vatanın önerdiği hazır sistem.
↓↓↓↓↓

1657096311647.png

Bizim topladığımız (SSD düşürülecek)
↓↓↓↓↓

1657096401353.png

Son düzenleme:
@knyd
Her türlü vatandan almak zorundayım. Bazı özel sebeplerden dolayı. Peki 23k'ya ne önerebilirsiniz? Veya bizim topladığımızın ne gibi eksileri var? Bilgilendirebilir misiniz?

@Hououin Kyouma Kazık derken piyasaya baktım en uygun fiyata bunları toplayabildim. Siz ne önerirsiniz?

@knyd
Her türlü vatandan almak zorundayım. Bazı özel sebeplerden dolayı. Peki 23K'ya ne önerebilirsiniz? Veya bizim topladığımızın ne gibi eksileri var? Bilgilendirebilir misiniz?

@Hououin Kyouma kazık derken piyasaya baktım en uygun fiyata bunları toplayabildim. Siz ne önerirsiniz?

Vatan'ın fiyatları fahiş fiyatlar. Eğer Vatan'dan almak zorundaysanız 6600XT veya 6700XT sorun.

Neden illa vatandan almak zorundasınız. Mağazadan almak zorunda iseniz İstanbul'da İtopya Gaming gen gibi mağazalar da var. Vatandan aldığınız sisteme en az 5-6 k fazla ödemiş olursunuz ki 5-6 k ya çok daha iyi sistem toplanır.

@PROTECTQ itopya biraz daha pahalı. Üstelik bizim arkadaş hazır sisteme ödeme yapmış. İade için sadece kupon alabiliyoruz. Bu yüzden iade kuponu alıp 23'e tekrar sistem dizeceğiz.

Arkadaşlar ben şunu anlayamadım benim attığım ikinci görseldeki işlemci, anakart, ram vs. iyi değil mi? Çok araştırdım f/p olarak çok iyi ürünler. Siz neden beğenmiyorsunuz sebebini açıklayıp bana başka bir ürün önerirseniz çok güzel olur ona göre yol alırım. SSD'i 2700 yazıyor onu 1.000 TL'ye düşüreceğim. Onu baz alıp 10-10.5 bine iyi f/p ekran kartı bulamaz mıyım? Bilgilendirebilir misiniz? Teşekkürler.

@knyd @Hououin Kyouma

Sizce hangisini tercih etmeliyim? 23K bütçe var. Öneriniz ne olur?
not: kendi topladığımız sistemde ki SSD değiştirilecek.
Vatanın önerdiği hazır sistem.
↓↓↓↓↓

Eki Görüntüle 1442668

Bizim topladığımız (SSD düşürülecek)
↓↓↓↓↓

Eki Görüntüle 1442671

Vatan'ın sistemindeki anakartı değiştirebilirseniz o da güzel.

@knyd Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim.
Vatandaki sisteme müdahale ettirmiyorlar maalesef. Amd 5600 ile 12400f arasında üst düzey bir fark var mı? Ve bizim topladığımız sistemdeki ekran kartını sizin tavsiye ettiğiniz ekran kartı ile değiştirsek sistem olarak sence hangisi daha iyi olur? Yarın akşam inşallah almaya gideceğiz. Tam bilgilenip gideyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı