i5-12400F ve RTX 4060 Ti sistem alınır mı?

DutchvanderLinde

Hectopat
Daha fazla  
İyi geceler arkadaşlar. RTX 4060 ve i3-13100F'li bir sistemim var ancak bazı oyunlarda sıkıntı yaşadım performans olarak. Elimdeki sistemi satıp biraz daha iyi bir sistem almak istiyorum. Yeni Galax ekran kartlı sistemler çıkmaya başladı. Gaming.gen.tr sitesinde başlıktaki sistem 22 bin 700 lira. Linkini aşağıya bırakıyorum. Sizce alınır mı? Parça kaliteleri nasıldır pek anlamıyorum da. Daha geçen hafta PC hocası 25 bin liraya RTX 4070'li sistem toplamıştı ancak yetişemedim. Sizce beklenmeli mi? Kasım ayında yine böyle güzel indirimli sistemler görür müyüz? Malum bu muhteşem cuma vb. günler vesilesiyle daha uygun bir sistem görebiliriz belki.

Şu anki sisteminde işlemciden mi memnun değilsin. i5-12400F çok daha güçlü bir işlemci doğrudur. Kendim kullanıyorum.

Şu anki sisteminde işlemciden mi memnun değilsin. i5-12400F çok daha güçlü bir işlemci doğrudur. Kendim kullanıyorum.
Evet hocam ekran kartıyla pek problemim yok ama işlemciyle sıkıntı yaşadım daha çok. New World'de işlemci kullanımım yer yer %100leri buluyor ve ciddi fps düşüşleri yaşıyorum. Şehir dışında sıkıntı yok ancak şehirlere girdim mi işlemci kullanımım artıyor ekran kartı kullanımım düşüyor ve 100-110 fpslerden 40-50lere düşüyorum sürekli. Bannerlordda da yaşadım benzer durumu. İnternetten araştırdım evet optimizasyonu kötü bir oyun ancak daha iyi işlemciler ile insanlar sıkıntısız oynayabiliyor

Bari değiştireceksen mimari farkı olsun.
Teşekkürler hocam. R5 7500F intele kıyasladığımızda hangi işlemcilere yakın performans veriyor acaba. Direkt olarak rakibi kimdir

Evet hocam ekran kartıyla pek problemim yok ama işlemciyle sıkıntı yaşadım daha çok. New World'de işlemci kullanımım yer yer %100leri buluyor ve ciddi FPS düşüşleri yaşıyorum. Şehir dışında sıkıntı yok ancak şehirlere girdim mi işlemci kullanımım artıyor ekran kartı kullanımım düşüyor ve 100-110 FPS'lerden 40-50'lere düşüyorum sürekli. Bannerlord'da da yaşadım benzer durumu. İnternetten araştırdım evet optimizasyonu kötü bir oyun ancak daha iyi işlemciler ile insanlar sıkıntısız oynayabiliyor.

Teşekkürler hocam. R5 7500F Intel'e kıyasladığımızda hangi işlemcilere yakın performans veriyor acaba. Direkt olarak rakibi kimdir.

13400F rakibi. Ama DDR5 ile de 13400F'ten çok daha iyi bir sokete ve performansa sahip.

13400F rakibi. Ama DDR5 ile de 13400F'ten çok daha iyi bir sokete ve performansa sahip.
Attığınız sistemin bir de 4060ti versiyonu var ancak fiyat baya bir artıyor. 27 bin lira gözüküyor o sistem. Sanırım değmez değil mi bunu almak CYBER-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Bir yükseltme olarak öneriniz var mıdır? Özellikle 1tb ssd şart bence. Onun dışında sıvı soğutucu almadan idare edebilir miyiz ilk attığınız sistemde

Attığınız sistemin bir de 4060 Ti versiyonu var ancak fiyat bayağı bir artıyor. 27 bin lira gözüküyor o sistem. Sanırım değmez değil mi bunu almak CYBER-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Bir yükseltme olarak öneriniz var mıdır? Özellikle 1TB SSD şart bence. Onun dışında sıvı soğutucu almadan idare edebilir miyiz ilk attığınız sistemde.

Hocam sistemi biraz inceledim. İşlemcisi ile ilgili biraz videolara baktım da. 13400F'i performans olarak çoğu yerde geçiyor ama sıcaklık olarak aşırı ısınan bir işlemci. Sıvı soğutucu olmadan bir süre idare edebilir miyiz? Örneğin şimdi alsam birkaç ay sonra da bir sıvı soğutucu alsam. Bir de sistem fiyatına değecek bir sistem mi sizce. Güzel duruyor aklıma yattı da.

Hocam sistemi biraz inceledim. İşlemcisi ile ilgili biraz videolara baktım da. 13400F'i performans olarak çoğu yerde geçiyor ama sıcaklık olarak aşırı ısınan bir işlemci. Sıvı soğutucu olmadan bir süre idare edebilir miyiz? Örneğin şimdi alsam birkaç ay sonra da bir sıvı soğutucu alsam. Bir de sistem fiyatına değecek bir sistem mi sizce. Güzel duruyor aklıma yattı da.

Üçü de yeter.

Bunu alın. Bir süre CPB kapatarak, eco mod larak olabilir.

Üçü de yeter.

Bunu alın. Bir süre CPB kapatarak, eco mod larak olabilir.

Teşekkürler hocam sağolun

Hocam son 1 şey sormak istiyorum. Artık 8gb bellekli ekran kartlarının yetersiz olduğu söyleniyor bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce biraz daha biriktirip 4070 mi almalıyım. 4060lı sistemler 8 gb hep.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı