i5-12400F ve RTX 4060 Ti sistem alınır mı?

Teşekkürler hocam sağ olun.

Hocam son 1 şey sormak istiyorum. Artık 8 GB bellekli ekran kartlarının yetersiz olduğu söyleniyor bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce biraz daha biriktirip 4070 mi almalıyım. 4060'lı sistemler 8 GB hep.

4070 için 5600 ile alırsan QHD oynaman lazım. FHD için 8 GB VRAM yeterlidir.

Şahsi tavsiyem, sistemi satıp yeni sistem almak yerine, sadece işlemci değişimi yapman olur. Elindeki sistem kötü bir sistem değil. Anakart değişimine gerek duymadan, direkt 12400F yada 13400F takıp kullan derim.
Sıfır PC'yi satışa koymak, zarar olur senin için.

Şahsi tavsiyem, sistemi satıp yeni sistem almak yerine, sadece işlemci değişimi yapman olur. Elindeki sistem kötü bir sistem değil. Anakart değişimine gerek duymadan, direkt 12400F yada 13400F takıp kullan derim.
Sıfır PC'yi satışa koymak, zarar olur senin için.
Teşekkürler. Doğru diyorsunuz hocam. Ekran kartı 8gb VRAM olduğu için onu da değiştirmek düşüncesi ile satıp yeni bir sistem almayı düşünüyordum ama şimdilik bir sıkıntı yaşamadım 8gb vram ile. Yavaş yavaş yetmemeye başlayacak yeni oyunlarla ama hala en az 1-2 yılı var bence. O zaman ekran kartını değiştiririz artık

Teşekkürler. Doğru diyorsunuz hocam. Ekran kartı 8gb VRAM olduğu için onu da değiştirmek düşüncesi ile satıp yeni bir sistem almayı düşünüyordum ama şimdilik bir sıkıntı yaşamadım 8gb vram ile. Yavaş yavaş yetmemeye başlayacak yeni oyunlarla ama hala en az 1-2 yılı var bence. O zaman ekran kartını değiştiririz artık
Aynen, onu yapmak daha kolay olur. Ama eğer 4K kullanmıyorsanız, yada her yeni oyunu ultrada oynama takıntınız yoksa 8 GB Vram baya bir süre daha yetebilir bence şahsi fikrim.

Yeni konular

Geri
Yukarı