i5 12500H laptop ile Valorant 200 FPS veriyor

Abbadon

Hectopat
Daha fazla  
i5 12500H 16 GB RAM RTX4050.
Merhaba arkadaşlar, bu sistemle Valorant'ta 150-250 arası FPS alıyorum. 3050 falan bu kadar FPS veriyor bildiğim kadarıyla. Amacım küçümsemek değil sadece 4050 hakkını vermiyor. YouTube'dan izlediğim videolarda bu kartla 400FPS alıyorlar. Kafama çok takıldı yardım edecek arkadaşlar teşekkürler 🙏🏼

Çünkü Valorant GPU ağırlıklı değil CPU ağırlıklı bir oyundur. İşlemcinize göre aldığınız değerler normal.

i5 12500H 16 GB RAM RTX4050.
Merhaba arkadaşlar, bu sistemle Valorant'ta 150-250 arası FPS alıyorum. 3050 falan bu kadar FPS veriyor bildiğim kadarıyla. Amacım küçümsemek değil sadece 4050 hakkını vermiyor. YouTube'dan izlediğim videolarda bu kartla 400FPS alıyorlar. Kafama çok takıldı yardım edecek arkadaşlar teşekkürler 🙏🏼

Dostum monitörün 200 Hz diyedir V-Sync açıktır büyük ihtimal onu kapa bir bir de artması bir etki yapmıyor monitörĵn Hz i kaçsa onu gösteriyor 300 400 şeklinde gösteriyor ama Hz 200 olduğu için sen yine de 200 FPS olarak görüyosun oyunu o 300 400'ler gösteriş ama bu dediğimi yap FPS artacaktır.

Dostum monitörün 200 Hz diyedir V-Sync açıktır büyük ihtimal onu kapa bir bir de artması bir etki yapmıyor monitörĵn Hz i kaçsa onu gösteriyor 300 400 şeklinde gösteriyor ama Hz 200 olduğu için sen yine de 200 FPS olarak görüyosun oyunu o 300 400'ler gösteriş ama bu dediğimi yap FPS artacaktır.
Dostum monitör 144hz kapalı zaten vysnc açık olsa 144 sabitlerdi teşekkürler yinede 🙏🏼

Çünkü Valorant GPU ağırlıklı değil CPU ağırlıklı bir oyundur. İşlemcinize göre aldığınız değerler normal.
Buna bakıcam hocam

Videonun açıklamalarına bakın aynı Windows ve ekran kartı sürümünü yükleyin. Ayrıca PC'yi kurarken Intel VMD ayarını devre dışı bıraktıysanız normal.

Videonun açıklamalarına bakın aynı Windows ve ekran kartı sürümünü yükleyin. Ayrıca PC'yi kurarken Intel VMD ayarını devre dışı bıraktıysanız normal.
Vmd ne demek acaba? Kurarken bir şeyi kapattım veya açtım hatırlıyorum sürücü görünmüyordu bunun fpsle ne alakası var açıklar mısınız teşekkürler

Vmd ne demek acaba? Kurarken bir şeyi kapattım veya açtım hatırlıyorum sürücü görünmüyordu bunun fpsle ne alakaso
Tamamdır ben detayları yazmadığın için bilmiyorsun sandım.
Teşekkürler yinede yardımların için 😊🙏🏼

Windows kurarken Intel 11. nesil ve üstü işlemcilerde SSD gözükmüyor harici bir USB'den VMD sürücüsünü kurunca gözüküyor ve Windows'u kurduktan sonra Intel VMD özelliğini kullanabiliyor. Intel VMD kısaca SSD ile veri alışverişini hızlandıran bir özellik dolayısıyla FPS arttırıyor.

Çözümü YouTube'da bolca var.

Windows kurarken Intel 11. nesil ve üstü işlemcilerde SSD gözükmüyor harici bir USB'den VMD sürücüsünü kurunca gözüküyor ve Intel VMD özelliğini kullanabiliyor. Intel VMD kısaca SSD ile veri alışverişini hızlandıran bir özellik dolayısıyla FPS arttırıyor.

Çözümü YouTube'da bolca var.
Buna bakıcam sağ olun

Yeni konular

Geri
Yukarı