i5-12600 ASUS Dual 4060 sistem kapanma sorunu

weld-baby-7826

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Renegade RGB 32 GB Aktif olarak 4800 cl34 kullanıyorum.
SSD veya HDD modeli
Samsun 980 pro
Ekran kartı
Asus Dual 4060 8gb
Anakart
Pro Z790-P Wi-Fi RAM: Kingston Fury Renegade RGB
İşlemci
i5-12600
Merhaba yakın zamanda eski PC'min anabileşenlerini güncelledim(hepsine bir seferde param yetmedi kasım boyunca anca bunları alabildim) gücellediğim donanımları konunun listesine ekledim.
PC'de ani kapanma sorunu yaşıyorum. Emektar APC 1400 UPS'm bipleyip gücü kesti. Onu çıkartıp kullanmaya başladım ama aynı sorunu az önce yine yaşadım. Sistemi açar açmaz BIOS'a girip sıcaklıklara baktım 40º civarıdaydı sanırım sıcaklık kısa sürede bu civara düşmez. Oyun falanda oynamıyordum acaba PSU'yu değişmedim. 10 senelik Seasonic 760W Gold sertifkalı. Acaba çok mu güçten düştü desem sistemi kurar kurmaz FurMark ile GPU'ya içindeki CPU stress testi ile işlemciye yüklendim kapanma yaşamadım🧐. Power spikes mevzusundan şüpheleniyorum haliyle bu konuda deneyimi olan var mı? Nasıl kesinleştirebilirim sorunun Power spikes mevzusundan olup olmadığını? Eğer ondan olduğuna kanaat getirsem.
  • Yeni ekran kartlarının Power spikes durumuna uyumlu.
  • 8 SATA girişi olan.
  • Beni uzun süre yarı yolda bırakmayacak kaliteli.
  • Verimliliği yüksek bir PSU önerir misiniz?
  • Yükte değilken fanı duran,
  • Sessiz
  • Modüler bir PSU istiyorum.
not: anakartın BIOS'undan CPU için stok fan seçili çok güç çekmez kanımca işlemci. Geçen ay sistemi kurar kurmaz FurMark ve içindeki CPU stres testini açıp ekran kartına ve işlemciye test yaptığımda kapanma yaşamamıştım🤔. Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı