Çözüldü I5 12600K görev yöneticisinde 6 çekirdek gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Egehan Cengiz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim normalde 10 çekirdek olması lazım ama görev yöneticisinde bakıyorum 6 çekirdek diyor. Bunun çözümü nedir?

işlemci: i5 12600k
1671395851805.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Umarım benden daha iyi bilen birisi yardımcı olur, ama bir şeyi merak ettim, boşta ve yükte sıcaklıklarınızı öğrenebilir miyim? Arkadaşımda da 11700k var çok ısındığı için işlemci GHz kısıyordu...

Tamam sorunu çözdüm. MSConfig'den işlemci ayarı var onun tikini kaldırdım şimdi 10 çekirdek gözüküyor mantıksal ise 16.

Tamam ya sorunu çözdüm MSConfig'den işlemci ayarı var onun tikini kaldırdım şimdi 10 çekirdek gözüküyor mantıksalda 16.

qsadasfsafas.png
Umarım benden daha iyi bilen birisi yardımcı olur, ama bir şeyi merak ettim, boşta ve yükte sıcaklıklarınızı öğrenebilir miyim? Arkadaşımda da 11700K var çok ısındığı için işlemci GHZ kısıyordu...

Umarım benden daha iyi bilen birisi yardımcı olur, ama bir şeyi merak ettim, boşta ve yükte sıcaklıklarınızı öğrenebilir miyim? Arkadaşımda da 11700k var çok ısındığı için işlemci GHz kısıyordu...

Tamam sorunu çözdüm. MSConfig'den işlemci ayarı var onun tikini kaldırdım şimdi 10 çekirdek gözüküyor mantıksal ise 16.

Tamam ya sorunu çözdüm MSConfig'den işlemci ayarı var onun tikini kaldırdım şimdi 10 çekirdek gözüküyor mantıksalda 16.

qsadasfsafas.png

Çözüm

Geri
Yukarı