i5 12600KF ve 3070 Ti sistem nasıldır?

At0M43

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle belirtmeliyim ki eski bir bilgisayarciyim. Ondan guncel parcalari son 1 haftadir inceliyorum. Son PC'mi 2013'te topladim, beni bugune kadar kusursuz getirdi. Simdi tekrardan atanma yerime girmeden bir sistem kurayim diyorum. 1 haftalik arastirmam sonucu F\P olarak asagidakine yakin bir sistem cikti ancak degerli yorumlariniz benim icin cok onemli. Bütçe konusunda 20K'dan 37K'ya kadar ciktim. Artik daha fazla zorlamadan gitmek istiyorum.

i5 12600KF + Artics Freezer 34 LGA 1700 kit dahil.
5.000 + 850.
MSI Pro Z690-A DDR4 Wi-Fi 6E.
4.350
MSI Ventus 3X 3070 Ti OC LHR.
15.000
G.Skill Ripjaws 3600 CL16 16x2 32 GB RAM.
3.200
TD500 mesh beyaz 4xfan ATX kasa.
1.850
Higt Power 750 80+ Gold PSU.
1.350
Samsung 980 EVO 1TB.
1.850
HP X32 2V7V4E9 1ms IPS 165 QHD monitor.
4.850

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistem alırsan 3080 sistem de var:

Ekran kartının yabancı incelemelerine bakarak oyunlarda kaç derecede çalıştığını görebilirsin. İçiniz rahat eder.
RTX 3000 kartlarda firmalar soğutmada başarılılar genel olarak. RTX 2000 serisi öyle değildi.
RAM konusunda da anakartın modelinin sitesinde uyumlu (test edilmiş) RAM listeleri var. Mümkünse o listedeki RAM'lerden almanızı öneririm. Bildiğim en garanti yol. Başıma geldi ve yeni sistem toplatan arkadaşımın da başına geldi. El ile RAM frekansı, CL değeri ve voltaj girerek oyunlarda stabiliteyi 3000 MHZ'de yakaladı. İşinizi böyle şanssızlığa bırakmayın derim.

Ekran kartını Ventus kullanmak iyi bir seçim olmamış hocam. Msı ın alt seviye soğutmasına sahip Ventus, daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır. @messinicocugu
Hocam ventusta suansa buyuk indirim var 15.000 asus rog strix bakiyordum ancak onlar suanda 18.000 civari. Aslinda ilk 3060 ti bakiyordum ondada asus rog strix 15.000tl bana fp oldugu icin mantikli geldi ekran kartini cok zorlamam ama monitor 2 k oldugu icin oyunlari 2k da oynamayi dusunuyorum. Sizce nasil
Hazır sistem alırsan 3080 sistem de var:
Tesekkur ederim ileride ddr5 cevirebilme adina intel 12. Nesil kurdum
Ekran kartının yabancı incelemelerine bakarak oyunlarda kaç derecede çalıştığını görebilirsin. İçiniz rahat eder.
RTX 3000 kartlarda firmalar soğutmada başarılılar genel olarak. RTX 2000 serisi öyle değildi.
RAM konusunda da anakartın modelinin sitesinde uyumlu (test edilmiş) RAM listeleri var. Mümkünse o listedeki RAM'lerden almanızı öneririm. Bildiğim en garanti yol. Başıma geldi ve yeni sistem toplatan arkadaşımın da başına geldi. El ile RAM frekansı, CL değeri ve voltaj girerek oyunlarda stabiliteyi 3000 MHZ'de yakaladı. İşinizi böyle şanssızlığa bırakmayın derim.
Bunu inceleyecegim bir site onerisi var mi ? Anakart sitesinde mi yaziyor sadece

Hocam Ventus'ta suansa buyuk indirim var 15.000 ASUS ROG STRIX bakiyordum ancak onlar şu anda 18.000 civari. Aslinda ilk 3060 Ti bakiyordum onda da ASUS ROG STRIX 15.000TL bana fp oldugu icin mantikli geldi ekran kartini cok zorlamam ama monitor 2 k oldugu icin oyunlari 2K da oynamayi dusunuyorum. Sizce nasıl

Teşekkür ederim ileride DDR5 cevirebilme adina Intel 12. Nesil kurdum

3X olan Ventus'un soğutması yine idare eder hocam alabilirsiniz o yüzden.
Bir de hocam kullanacağınız soğutucu fiyatını haketmiyor daha ucuza daha iyisi var:

Hocam Gaming gecesinde ekdeki gibi ROG 3070 Ti 15k düşünüyor fakat her cuma oluyor ve her hafta gelir mi bir fikrim yok genelde iyi inidirmler oluyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220318-220054_Chrome.jpg
    Screenshot_20220318-220054_Chrome.jpg
    69,7 KB · Görüntüleme: 19
3X olan Ventus'un soğutması yine idare eder hocam alabilirsiniz o yüzden.
Bir de hocam kullanacağınız soğutucu fiyatını haketmiyor daha ucuza daha iyisi var:
Bunuda inceliyim eger lga1700 apartati varsa neden olmasin evet fiyat sebebi ile sinira cok dayandim
Hocam Gaming gecesinde ekdeki gibi ROG 3070 Ti 15k düşünüyor fakat her cuma oluyor ve her hafta gelir mi bir fikrim yok genelde iyi inidirmler oluyor.
Takip edeyim suan zaten onumde 3 4 haftalik bir donem var harika fiyat olur benim icin 👍

Bunu da inceliyim eger LGA1700 apartati varsa neden olmasin evet fiyat sebebi ile sinira cok dayandim

Takip edeyim şu an zaten onumde 3 4 haftalik bir donem var harika fiyat olur benim icin 👍

Onu firmadan talep edebilirsiniz hocam.

Bunuda inceliyim eger lga1700 apartati varsa neden olmasin evet fiyat sebebi ile sinira cok dayandim

Takip edeyim suan zaten onumde 3 4 haftalik bir donem var harika fiyat olur benim icin 👍
O zaman şanslısınız hocam illaki düşecektir bekleyin. Dün unuttum gaming gecesi olduğunu bakmak aklıma gelmedi.

Geri
Yukarı