i5 13400F ve RTX 4070 Ti sistem nasıldır?

• Konuyu başlatan ATM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 1B
Sıvı soğutmaya gerek var mı diye sormuştum. Vatanda ki yetkili gerek yok bu işlemci için dedi.
Sıvıya gerek yok SE-214-XT gibi bir soğutucu yeterli olur. İşlemciyi çok kullanan oyunlarda 90 görmeniz muhtemel sanıyorum.

3 farklı kişiyle konuştum toplamadan önce itopya ve iki farklı vatan ikisinede neden amd seçmiyorsunuz işlemcileri dediğimde intel daha iyidir dedi. Siz ne düşünüyorsunuz ?
Tek amaçları kazıklamak olduğu içindir. R5 7500f i5 13400f'e göre daha ucuz olmasına rağmen daha iyidir. Oyundan oyuna değişmekle 50 fps fark attığını bile pubg'de gördüm.

Sıvıya gerek yok SE-214-XT gibi bir soğutucu yeterli olur. İşlemciyi çok kullanan oyunlarda 90 görmeniz muhtemel sanıyorum.
Teşekkür ederim genelde fps oyunları oynuyorum işlemcim 50-60 arasında çalışıyor. Ama alın diyorsanız fiyatlarını araştırıp alabilirim

Peki bu sistem neden benimkinden daha iyi bilmediğim için soruyorum

3 farklı kişiyle konuştum toplamadan önce İtopya ve iki farklı vatan ikisine de neden AMD seçmiyorsunuz işlemcileri dediğimde Intel daha iyidir dedi. Siz ne düşünüyorsunuz?

AMD oyun konusunda çok okey bence. 7500F gibi bir işlemcinin DDR5 ile geleceğe dönük ve F/P olduğunu düşünüyorum. Intel genelde bir tık pahalı olur. Kullananların çoğu da iş için seçerler. Laptoplarda ise Intel işlemci almak daha mantıklıdır. Intel'in de AMD'nin de karşılaştırılabilecek kafa kafaya işlemcileri var. Ama Intel anakartlar genelde bir tık pahalı oluyorlar. Yanlışım varsa bilen kişiler yanlışlarımı düzeltirler.

@ATM kasayı iade etme şansınız var mı ?

AMD oyun konusunda çok okey bence. 7500F gibi bir işlemcinin DDR5 ile geleceğe dönük ve F/P olduğunu düşünüyorum. Intel genelde bir tık pahalı olur. Kullananların çoğu da iş için seçerler. Laptoplarda ise Intel işlemci almak daha mantıklıdır. Intel'in de AMD'nin de karşılaştırılabilecek kafa kafaya işlemcileri var. Ama Intel anakartlar genelde bir tık pahalı oluyorlar. Yanlışım varsa bilen kişiler yanlışlarımı düzeltirler.
Güzel özetledi hocam.

Peki benim sistemim sizde olsaydı ilk neleri değiştirmeyi düşünürüdünüz

@ATM kasayı iade etme şansınız var mı ?

Güzel özetledi hocam.
İade etme şansım vardır diye düşünüyorum

Peki benim sistemim sizde olsaydı ilk neleri değiştirmeyi düşünürüdünüz

İade etme şansım vardır diye düşünüyorum
Bence direkt iade edin foruma vs. sorsaydınız daha iyi sistem toplayabilirdik. Biraz önce attığım sistem bu sisteme göre çok daha iyi olacaktır ve erken zamanda değiştirmeniz gereken bir şey olmayacaktır.

Bence direkt iade edin foruma vs. sorsaydınız daha iyi sistem toplayabilirdik. Biraz önce attığım sistem bu sisteme göre çok daha iyi olacaktır ve erken zamanda değiştirmeniz gereken bir şey olmayacaktır.
İade edip bu sistemi mi önerirsiniz ? VULCAN-4070Ti / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX EX Gamer 1-Click OC V2 GeForce RTX 4070 Ti 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Şimdilik PSU değiştir.
DDR4 sistemi 55 kağıda kakalamadılarsa iyi bari.
45.000tl monitör hariç

Geri
Yukarı