i5 13400F ve RTX 4070 Ti sistem nasıldır?

• Konuyu başlatan ATM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 1B
Bu sistem sizin topladığınıza göre daha iyi ama kendi fiyat bandında kıyaslama yapmadım. İade edip ayrı konu açarsanız hem bilen arkadaşlar yardımcı olur hem çok daha detaylı araştırıp yardım ederim.
Direk iade edin diyince biraz tribe girdim 😂 bu fiyata bu sistem hiç olmamış mı ? Neler daha iyi olabilirdi önerinize açığım en azından onları değiştirelim ilerleyen süreçte

Direk iade edin diyince biraz tribe girdim 😂 bu fiyata bu sistem hiç olmamış mı ? Neler daha iyi olabilirdi önerinize açığım en azından onları değiştirelim ilerleyen süreçte
Şu anki sistemde psu, anakart ve ram'i değiştirmek zorunda kalacaksın. Hem ileriye dönüklük açısından hem de f/p açısından benim attığım sistem çok daha iyi olacaktır. PSU, kasa daha kaliteli olabilirdi. Ram'ler ddr 5 olabilirdi. Anakart'ın soketini değiştirip am5 yapılabilirdi. İşlemci daha iyi olabilirdi.

AMD oyun konusunda çok okey bence. 7500F gibi bir işlemcinin DDR5 ile geleceğe dönük ve F/P olduğunu düşünüyorum. Intel genelde bir tık pahalı olur. Kullananların çoğu da iş için seçerler. Laptoplarda ise Intel işlemci almak daha mantıklıdır. Intel'in de AMD'nin de karşılaştırılabilecek kafa kafaya işlemcileri var. Ama Intel anakartlar genelde bir tık pahalı oluyorlar. Yanlışım varsa bilen kişiler yanlışlarımı düzeltirler.
Teşekkür ederim açıklamanız için. Dediğiniz soğutucunun fiyatı 1200tl civarlarında almayı düşünüyorum. Peki sistemi iade edip yeniden toplamak hakkında siz neler düşünüyorsunuz ?

Teşekkür ederim açıklamanız için. Dediğiniz soğutucunun fiyatı 1200tl civarlarında almayı düşünüyorum. Peki sistemi iade edip yeniden toplamak hakkında siz neler düşünüyorsunuz ?
Vatandan alınan sistem bir tık pahalı olur. Büyük ihtimal sorun sıkıntı çıkarsa muhattap olacağım kişiler olsun işim çözülür bakımından düşünerek 2 3 kuruş fazla vereyim kafam rahat olsun diye düşündünüz. Haklısınız da. Kargo süreci, diğer firmalar falan insanın kafasında soru işaretleri oluşturuyor ister istemez. Burada karar size kalıyor. İade edip daha iyi bir sistem alabilir miyim sorusuna cevabım evet olur. En azından geleceğe dönüklük ve parça kalitesi bakımından bir tık daha iyi sistem alabilirsiniz. @xDraco siz ne düşünüyorsunuz?

Burada ki değerli üstadlardan bilgi ve fikir almak istiyorum. Yaklaşık 15 gün önce bir bilgisayar topladım Vatan Bilgisayar'dan. Bilgisayar toplamaktan çok fazla anlamıyorum. Topladığım parçaların kalitesi ve birbiri ile uyumları nasıldır? Kaç yıl sonra ne gibi değişiklikler yapmam lazım tüm öneri ve tavsiyelerinizi açığım.
Anakart:
ASUS EX-B660M-V5 D4
Ekran kartı:
ZOTAC GeForce RTX 4070 Ti TRINITY 12GB
İşlemci:
Intel Core i5 13400F
Güç kaynağı:
ZALMAN ZM700-TXII V2 700W 80 PLUS
RAM:
GSKILL 32GB (2×16GB) RipjawsV DDR4 3600MHz
Kasa:
Power Boost PB-PV005bb sea view ATX 7x120mm.
SSD:
ADATA 2TB Legend 850 Lite NVMe M.2 SSD
Monitör:
ASUS 27" VG27AQ1A 1ms(MPRT) 170Hz 2K IPS FREESYNC/G-SYNC
Hocam fiyatı nedir ?

Vatandan alınan sistem bir tık pahalı olur. Büyük ihtimal sorun sıkıntı çıkarsa muhattap olacağım kişiler olsun işim çözülür bakımından düşünerek 2 3 kuruş fazla vereyim kafam rahat olsun diye düşündünüz. Haklısınız da. Kargo süreci, diğer firmalar falan insanın kafasında soru işaretleri oluşturuyor ister istemez. Burada karar size kalıyor. İade edip daha iyi bir sistem alabilir miyim sorusuna cevabım evet olur. En azından geleceğe dönüklük ve parça kalitesi bakımından bir tık daha iyi sistem alabilirsiniz. @xDraco siz ne düşünüyorsunuz?
Kesinlikle o yüzden vatanı seçtim

Hocam fiyatı nedir ?
45.000tl monitör hariç

Bu geleceğe dönüklüğü ddr5 için mi söylüyorsunuz ? Bu sistem beni kaç yıl idare eder peki ?

Bu geleceğe dönüklüğü ddr5 için mi söylüyorsunuz ? Bu sistem beni kaç yıl idare eder peki ?
Evet DDR5 için söylüyorum. Sisteminiz kötü değil götürür 2K'da uzun bir süre daha. Yıl veremiyorum teknoloji hızlı gelişiyor.

Evet DDR5 için söylüyorum. Sisteminiz kötü değil götürür 2K'da uzun bir süre daha. Yıl veremiyorum teknoloji hızlı gelişiyor.
teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için öncelikli olarak soğucu lazım diyebilir miyiz ?

Berbat. 45K'yı DDR4 donanımlara, çöp kasaya ve yeri 4070 Ti Super 16 GB tarafındandan alınmasına günler kalmış 12 GB'lık karta vermişsin.
Sizin 45k bütçeniz olsa siz ne önerirdiniz

Stok yetmeyebilir hocam işlemci sıcak çalışır gibime geliyor. PSUlara vakıf değilim uzun süredir bakmıyorum fakat XPG, FSP, High Power, NZXT nin 750W Goldları sizi çok rahat götürür.
Mevcut psu da ne gibi sıkıntılar ile karşılaşırım

Son düzenleme:
Mevcut psu da ne gibi sıkıntılar ile karşılaşırım
Bilemem. Ama aşırı kaliteli bir PSU değil. Elektrik şakaya gelmez. PC parçalarınız elinizde kalabilir. Riske atmaya gerek yok. Elektrik kesintisi olur, bir şey olur PSU'nun içindeki elektronik devre elemanlarına bir şey olursa parçalarınız da sıkıntıya düşer. PSUlarda koruma sertifikaları var. Onları kontrol edebilirsiniz.

Geri
Yukarı